Csíkban hopp, Galacon kopp

Négy román jégkorong bajnoki meccset rendeztek hétvégén.

Páros meccseket tudott le a hétvégén a Csíkszeredai Sportklub, illetve a Gyergyói HK a román jégkorong-bajnokságban.

A Csíkszeredai Sportklubnak könnyű meccsei voltak a Bukaresti Sportul Studentesc ellen, akiket előbb 10, majd 6 góllal győztek le, különösebb megerőltetés nélkül.

Galacon viszont már rangadókat rendeztek a helyi VSK, illetve a Gyergyói HK között. A páros első összecsapásán a hazai Duna-parti alakulat alaposan belekezdett és a mérkőzés első két harmadát egyértelműen uralta és 30 perc után már 3–0-ra vezettek. Innen Valdix még visszahozta a reményeket, és felzárkóztatta csapatát mínusz kettőre, de közelebb már nem sikerült jutni, sőt a kapuslehozatal is visszafelé sült el.

A páros visszavágója egyáltalán nem kezdődött jó előjelekkel a GYHK számára, hiszen sérülés miatt Bobcek és Góga sem tudta vállalni a játékot. Ennek ellenére a meccs első két felvonás kiegyenlített játékot hozott 1-1 gólt mindkét oldalon. A mérleg nyelve a záró felvonásban billent el, a hazai oldalra, köszönhetően, hogy a vendég játékosok rendre szabálytalankodtak a büntetőpadon találták magukat. Ez hatványozottan igaz, ezúttal is a Rupert testvérekre... Ez pedig sokba került. A Galac zsinórban három gólt szerezve ezen összecsapást is behúzta.

Román bajnokság, eredmények
Csíkszeredai Sportklub – Sportul Studentesc 12–2 (3–1, 5–1, 4–0)
Gólszerzők: Becze 3, Pelley 2, McLean 2, Rokaly 2, Salló, Győrfy, Taratuhin illetve Fetes N., Kolozsi.

Csíkszeredai Sportklub – Sportul Studentesc 8–2 (3–1, 3–0, 2–1).
Gólszerzők: Gecse 2, Farkas 2, Brophey, Kuljas, Belov, Fodor, illetve Fetes N., Corneanu.

Galaci VSK – Gyergyói HK 4–1 (2–0, 1–1, 1–0) /
Gólszerzők: Szkacsov (4.), Pajor (18.), Machala (31.), Kiricsenko (60.), illetve Valdix (40.)

Galaci VSK – Gyergyói HK 4–1 (1–0, 0–1, 3–0)
Gólszerzők: Zabludovszkij (8., 50.), Szkacsov (44., 55.), illetve Ferencz-Csibi (22.)

Fotó: Sorin Pană / Sportul Ilustrat / facebook