eErdélyi fölény virtuálisan is, de van, akinek a pályán jobban megy

Néhány nap különbséggel véget ért a virtuális bajnokság és Román Kupa.

Nem panaszkodhatnak az erdélyi fociszurkolók: a tizennégy csapatos élvonalbeli bajnokságban a Kolozsvári CFR immár zsinórban harmadik bajnoki címére tör, rajta kívül a rájátszás hatcsapatos felsőházának tagja idén a medgyesi Gaz Metan is, míg a Sepsi masszív középcsattá szilárdult. Egyedül a nagyszebeni Hermannstadt küszködik évről évre a túlélésért. Mindemellett az erdélyi gárdák virtuálisan is jól szerepelnek!

Néhány nap különbséggel ért véget a „koronaszünetre” ítélt „igazi” focit helyettesíteni kívánó két virtuális versenysorozat, a Hivatásos Labdarúgó Liga (LPF) által szervezett bajnokság, valamint a Román Labdarúgó Szövetség (FRF) által lebonyolított Román Kupa. Előbbit a Hermannstadt nyerte, utóbbiban pedig a másik Szeben megyei gárda, a Gaz Metan döntőzött.

Az eLiga 1-ben virtuális játékok terén tapasztalt gamerek képviselték a csapatokat. A PS FIFA 20 platformon lejátszott sorozatban a nagyszebenieket képviselő Alexandru Radulescu 14-ből mindössze egy meccset veszített, kettőt döntetlenre adott, így a Hermannstadt magabiztosan nyerte meg a bajnokságot. Érdekesség, hogy a dobogóra további két olyan csapat állhatott fel, amely a valóságban, a zöld gyepen a bennmaradásért küzd: a Voluntari lett a második, a Dinamo pedig a harmadik.

Ami a másik három erdélyi gárdát illeti, a CFR 5 győzelemmel, 2 döntetlennel és 6 vereséggel a kilencedik, a Gaz Metan 2 győzelemmel, egy döntetlennel és 10 vereséggel a tizenkettedik lett, míg a Sepsi minden meccsét elveszítve utolsóként végzett.

Jóval reprezentatívabbnak tekinthető ezzel szemben az eRomán Kupa, hisz ebben a kiírásban a csapatok tényleges játékosai képviselték a klubokat.

Mindez mondjuk a Sepsinek pont nem segített, hisz már az első fordulóban kiesett a FCSB ellenében.

Ezzel szemben a Medgyesiek meg sem álltak a döntőig, az elődöntőben pont a megyei rivális nagyszebenieket búcsúztatva 2-0, 3-4, 1-0 arányban. A fináléban az a Craiova volt a „gázosok” ellenfele, amely az elődöntőben a negyedik erdélyi gárdát, a CFR-et ejtette ki 3-0, 4-2 arányban.

A Gaz a döntőben sem volt gáz, ezzel együtt Stephan Draghici két szoros meccsen 3-2-re és 4-3-ra kikapott Mihai Romantól, így az oltyán klubé lett az eRomán Kupa.

Két évvel azt követően, hogy az igazi Román Kupát is megnyerte – a másik Szeben megyei gárda, a Hermannstadt ellen...