Összeállították a Ferencváros külhoni álomcsapatát
A jelenlegi Románia területén születettek közül négyen kaptak helyet benne.
Csütörtökön, június 4-én telt el pontosan száz év a magyar nemzet legnagyobb tragédiája, a trianoni békediktátum aláírása óta. A szégyenletes esemény felidézésére a lehető legméltóbb módját találta meg a Ferencváros szurkolói oldala, az ulloi129.hu! „A gyalázatos békediktátum aláírásának percében a legjobb külhoni magyar Fradi játékosok felidézésével emlékezünk. Összetartozunk! Vesszen Trianon!”, írják a szerkesztők.
A külhoni álomcsapatba kerültek be a Délvidékről, a Felvidékről, Kárpátaljáról származó játékosok, éppen úgy, mint erdélyiek. Az oldalt szerkesztők szigorúan ragaszkodtak a régiók hajdani határaihoz és elnevezéséhez, így a most Romániához tartozó területeket három entitásba sorolták: Erdély, Partium, Bánát. E három régióból összesen négy labdarúgó került be az álomtizenegybe. Egy ötödik pedig a kispadra.
A védősorba került a Marosvásárhelyen született és Marosszentgyörgyön felnőtt Csizmadia Csaba, aki pályafutása során játszott Ausztriában, Olaszországban és Horvátországban is, a magyar válogatottban pedig 12-szer lépett pályára.
A középpályáról, vagy ahogy hajdanán mondták, a fedezetsorból nem maradhatott ki a nagyváradi Berkessy Elemér (fotón balra, Puskás Ferenccel egy el classico előtt), aki 1928 és 1932 között játszott zöld-fehérben, tagja volt az 1931-32-ben százszázalékos teljesítménnyel bajnokságot nyerő szupercsapatnak. Később megfordult a Barcelonában is, edzőként pedig Olaszországban, Angliában, Belgiumban és Spanyolországban is dolgozott – utóbbi országban olyan csapatoknál, mint a Zaragoza és az Espanyol. Vele kapcsolatban rendkívül szimpatikus anekdotát is olvashatunk a szurkolói oldalon.
Szintén a középpályán kapott helyet a szatmárnémeti Szenes Sándor, aki úgy mutatkozott be a Ferencvárosban, hogy két gólt rúgott az ősi rivális Újpest ellen.
A csatársorban pedig bebetonozott helye van Táncos (született Tanzer) Mihálynak, mint ahogy biztos helye volt a híres T-betűs csatársorban is. A temesvári játékos tíz évig, 1929-1939 között ontotta a gólokat zöld-fehérben.
A cserepadra is jutott egy szatmárnémeti játékos, a Szenessel egyszerre érkező Patkós Csaba.
Fradi határon túli tizenegy - Trianon 100
A gyalázatos békediktátum aláírásának percében a legjobb külhoni magyar Fradi játékosok felidézésével emlékezünk. Összetartozunk! Vesszen Trianon! Siflis Géza /Délvidék/ A jó kedélyű, délvidéki hálóőrt mindenki csak Apusnak hívta szavajárása miatt. Hivatalosan ő volt a Fradi első légiósa, jugoszláv válogatottként érkezett, egy évet védett nálunk.
fotó: puskas.com