Miklós Edit: A legfontosabb, hogy szívünk mélyén minek érezzük magunkat!
A csíkszeredai olimpikon szerint az igazságtalanság csak erősebbekké teszi a romániai magyarokat.
Nincs szomorúbb napja a magyar nemzet történelmének, mint 1920. június 4-e! Az első világháborút követően ezen a napon szakították szét a győztes nagyhatalmak Magyarországot, a gyalázatos trianoni békediktátum következtében az ország elveszítette területe kétharmadát, lakosságának felét.
E tragikus nap 100. évfordulóján Miklós Edit olimpikon is megosztotta ezzel kapcsolatos gondolatait az NSO.tv-nek.
„Ez az a nap, amikor bebizonyosodik, hogy sokkal többen vagyunk magyarok, mint ahányan Magyarország határain belül élünk” , fogalmaz a csíkszeredai alpesi síző.
A 32 éves, már visszavonult sportoló a kisebbségi létből fakadó nehézségekről is beszélt videóüzenetében. „Egyszerűbb lett volna, ha Csíkszeredában magyarként kezdhettem volna pályafutásomat! Hatalmas megtiszteltetés volt számomra, hogy Magyarországot képviselhettem az olimpián (Szocsi, szerk.)”, jelentette ki.
„A Romániában élő magyarság számára az jelenti a nehézséget, hogy mindig jobban kell teljesítenünk. Tudok olyan esetről, hogy azért nem vittek ki egy sportolót az olimpiára, mert magyar volt, hiába volt jobb, mint román riválisa. De legalább nem vagyunk elkényelmesedve, ezek a nehézségek erősebbé tesznek”, mondta a sífutó Világkupán bronzérmes sportoló,
„A legfontosabb mégis az, hogy mi székelyek milyennek érezzük magunkat a szívünk mélyén. Márpedig mi magyarnak érezzük magunkat!”, fogalmaz határozottan.
NS határok nélkül: „Megtiszteltetés volt olimpián magyar színekben versenyezni"
Éppen 100 éves a trianoni döntés. Ennek a szomorú emléknapnak az apropójából beszélgettünk a Csíkszeredán született, már visszavonult alpesi síző olimpikonna...
fotó: lokal.hu