Deac újabb büntetőt rontott, dráma Nagyszebenben

Két meccs, két iksz Erdélyben - de micsoda különbség!

Az a furcsa helyzet állt elő a román labdarúgó bajnokság élvonalának második fordulójában, hogy az első négy mérkőzés mindegyikén érdekelt volt egy- egy erdélyi csapat. Mi több, Kolozsváron igazi erdélyi rangadót rendeztek.

A Felek tövében a CFR a Sepsi OSK csapatát látta vendégül. A találkozó nem párosult eget verő színvonallal, a bajnoki címvédő azt a szürke játékát hozta, amelyet az első fordulóban Clinceni-ben is mutatott. Ezzel együtt a „vasutasok” megnyerhették volna a mérkőzést, ám a meccs leglátványosabb jelenetét jelentő Mario Rondon-sarkazást Niczuly Roland védte, míg Ciprian Deac kihagyta a csapata számára megítélt büntetőt. A 34 éves középpályás három napon belül másodszor hibázott a büntetőpontról, de amíg szerdán a Dinamo Zágráb elleni Bajnokok Ligája-selejtezőn lövését védte a Dominik Livacovic, addig most a kapufa külső élén súrolta csak a labda...

REZUMAT CFR CLUJ - OSK SEPSI 0-0

Rezumat CFR Cluj - OSK SEPSI 0-0

A hazaiaknál a román U19-es válogatottba behívott Hindrich Ottót nem nevezték a keretbe, míg a vendégeknél Niczuly Roland végig védte a mérkőzést, Fülöp Lóránd pedig a 83. percben állt be. Vele ellentétben Kovács Lóránt a kispadon maradt.

A játéknap másik mérkőzését Nagyszebenben rendezték, ahol a Hermannstadt és az Academica Clinceni végletekig kiélezett, rendkívül izgalmas csatát vívott egymással. Ez a találkozó is döntetlenre végződött, ám micsoda különbség van a két mérkőzés között. Adrian Balan a 27 percben szerzett vezetést a Hermannstadt számára, amit Razvan Patrichi a 67. percben egalizált. A dráma a ráadás perceiben következett, amikor Fabio Fortes fejes gólja után a hazaiak méltán hihették, övék a három pont, de Marian Serbannak még maradt ideje kiegyenlíteni – egy újabb fejessel.

Rezumat: FC Hermannstadt - Academica Clinceni 2-2 Etapa 2 Liga 1 2020-2021

Aboneaza-te la canalul nostru: http://bit.ly/2LW7UL1 Rezumat: FC Hermannstadt - Academica Clinceni 2-2 Etapa 2 Liga 1 2020-2021 Urmareste stirile zilei din s...