Székely csapatok főpróbája

Pályára léptek.

A román labdarúgó-bajnokság élvonalában, illetve a másodosztályban pallérozódó Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, illetve az FK Csíkszereda kihasználva a versenynaptárban adódó szünetet felkészülési meccseken lépett pályára.

A csíkiak az első ligás Medgyesi Gaz Metan ellen játszottak. És bár a Valeentin Suciu által felkészített csíki csapat egygólos vereséget szenvedett, ez tisztességes eredménynek számít.

A találkozó jól is jött, hiszen a ritmusból nem szabad kiesni, hiszen a negyedik fordulóban a Petrolul Ploiesti látogat Csíkszeredába. A hétfői összecsapásra a Petrolul pedig jó hangulatban vághat neki, hiszen a harmadik forduló záró összecsapásán kedd este alaposan kitömték a Temesvári Ripensia hálóját és ötgólos győzelmet arattak.

A Sepsi OSK könnyebb ellenfelet választott magának a közelben, hiszen a harmadik ligás Brassói Coronával találkoztak. A piros-fehérek a szomszédos város csapatát 6–0 arányban győzték le.

A soron következő fordulóban a Sepsi OSK, szombaton, a Viitorult látja vendégül 19.00 órától.

Felkészülési mérkőzések
Medgyesi Gaz Metan – FK Csíkszereda 2–1 (0–0)
Gólszerzők: Nasser Chamed, Moussa Sanoh, illetve Bor Dávid.
FK Csíkszereda: Ribánszki (Gyenge 45.) –Takács (Palmes 63.), Apró (Csonka 63.), Intzidis(Csürös 63.), Palmes (Bor 45.) – Eder (Szondi 63.), Bara (Kálmán 63.), Marrone (Pintér 63.) – Botorok (János 45.), Mészáros (Rotar 45.), Bauza (Schieb 63.).

Sepsi OSK – Brassói Corona 6–0 (4–0)
Gólszerzők: Fülöp István, Fülöp Lóránd, Admir Bajrovic, Anass Achahbar.
Sepsi OSK: Jesus Fernandez – Panagiotisz Deligiannidisz, Răzvan Tincu, Aleksa Markovic, Fülöp István, Fülöp Lóránd, Kovács Lóránt, Anass Achahbar, Vlad Mitrea, Marius Ștefănescu, Admir Bajrovic. Csereként lépett pályára: Csiszér Balázs, Andres Dumitrescu, George Dragomir, Pavol Safranko, Peter Gál-Andrezly, Cătălin Căpățână.