Így verte a tönkre a CFR a Voluntari-t! Videó

Kiütéses győzelemmel hangolt a csütörtöki Európa Liga-mérkőzésére a kolozsvári bajnokcsap

A román labdarúgó élvonalbeli bajnokság 9. fordulójában megszerezte 6. győzelmét a bajnoki címvédő CFR. A kolozsvári vasutasok péntek este 5-0 arányban kiütötték soros ellenfelüket, a Voluntari csapatát. Amely alaposan megkönnyítette vendéglátói dolgát azzal, hogy több mint egy órán keresztül (!) kettős emberhátrányban (!!) játszott…

Pocsékul kezdődött a meccs a Voluntari számára, hisz egy baloldali beadás után Victor Ramniceanu rosszul mozdult ki kapujából, Catalin Itu pedig már a 2. percben megszerezte a vezetést. A rémálom folytatódott a vendégek számára, a 12. percben a spanyol Julio utolsó emberként rántotta le Lacina Traorét, a 29. minutumban pedig az észak-macedón Marko Szimunovszki könyökölte le felugrás közben Ovidiu Hobant. Mindkét szabálytalankodó egyből piros lapot kapott.

Hat perccel később Hoban egy okos, 17 méteres lövéssel válaszolt az ellene elkövetett sértésre, gólját két perccel később szinte leutánozta Valentin Costache. A szünet után folytatódott a vasutas henger, az 61. percben Billel Omranit megelőzve Cosmin Achim talált saját kapujába, a végeredményt a 67. percben a csereként beálló Omrani állította be egy okosan kivitelezett fejessel.

Amint azt a nevekből sejteni lehet, Dan Petrescu erősen tartalékos együttest küldött a pályára, így készülve a Lazio látogatására csütörtök délután az Európa Liga első csoportkörében.