GYHK mellett a Fradi is

Tovább él az Újpest reménye.

A Tüskecsarnokban és a Megyeri úton is az volt a kérdés, hogy a Ferencváros-Telekom, illetve a Debreceni DEAC le tudja-e zárni párharcát a DVTK Jegesmedvék, valamint az Újpest ellen a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében, hiszen összesítésben mindkét alakulat 3–1-re vezetett. Vagyis egy lépésre volt attól, hogy kövesség a Gyergyói HK-t a legjobb négy közé.

A Tüskecsarnokban sok kiállítással indult a meccs, de a Ferencváros már egyenlő létszám mellett, rögtön a DVTK-s büntetés lejárta után szerzett vezetés, Kóger révén. Két percen belül Kulmala duplázta meg az előnyt, de Seto fórból szépített. A második harmad rengeteg hazai lehetőséget hozott, de újabb gólt nem, Duschek vezetésével jól tartotta magát a DVTK. Az utolsó harmadban ismét kihasználta a lehetőségeket a Fradi, emberelőnyben Kóger lőtt újabb gólt, majd Tóth fonákemelése is bemet. A zöld-fehérek így 4-1-es összesítéssel jutottak tovább, és a Gyergyó után második csapatként vannak ott a négy között.

A Megyeri úton foghíjas keretek csatája zajlott. A hazaiaknál Benk, Robichaud és Csergő után Rajna sem játszhatott, a kapusnak agyrázkódása volt, helyette Márkus kezdett. A vendégek Turcottera és Daleckyre nem számíthattak. Óvatos játék jellemezte az első harmadot, végül Németh önzetlen passzát Suter lőtte be. A DEAC elveszítette csapatkapitányát, Bertát a második felvonásban. Az egyenlítés így is összejött, Mazzag távolról volt eredményes. Nem hozott gólt a harmadik harmad, így jöhetett az első gólig tartó ráadás, amelynek elején Gőzt állították ki. Virág Csaba vezetőedző időt kért, és az emberelőnyben Nemes talált be a 63. percben. Az UTE így életben maradt, a párharc 3–2-es debreceni vezetésről pénteken folytatódik.

Erste Liga, negyeddöntő, 5. mérkőzés
Ferencváros-Telekom – DVTK Jegesmedvék 4–1 (2–1, 0–0, 2–0)
Gólszerzők: Kóger (13., 50.), Kulmala (15.), Tóth G. (55.), illetve Seto (18.).
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–1 a Ferencváros javára.

Újpest – Debreceni DEAC 2–1 (1–0, 0–1, 0–0, 1–0) – h.u.
Gólszerzők: Suter (19.), Nemes (63.), illetve Mazzag (35.).
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–2 a Debrecen javára.

Fotó: ersteliga.hu