Székelyföldi jelölt a szövetségi elnöki tisztségre


12 pontos tervvel készül

Tíz nap múlva, szeptember 15-én, választásokat tartanak a Román Jégkorong Szövetség (RJSZ) élén. Olyan választás elé nézünk, amelyet már márciusban meg kellett volna tartani, de az Alexandru Hălăuca által fémjelzett jelenlegi elnökség foggal-körömmel ragaszkodott a székekhez.
Joggal, hiszen a Hălăuca által irányított RJSZ ezúttal kihívókkal kell szembenézzen. Olyan kihívókkal, akik tenni akarnak a sportágért és nem rombolni, mint tette az mostani vezetőség.
Sokat nem lehet és lehetett tudni a választásokról és a kihívókról sem. De lassan-lassan jönnek a nevek.

Elsőként Nagy Attila a Székelyföldi Jégkorong ügyvezetője törte meg a csendet és közösségi oldalán jelentette be, hogy elindul az elnöki pozícióért folyó harcban, így őt lehet megnevezni Alexandru Hălăuca első számú kihívójának.

„Mivel az elmúlt években a szakszövetség nem töltötte be a neki szánt funkciót, nem tett kielégítő lépéseket a jégkorong fejlesztéséért, és káoszt teremtett a sportágon belül, ezért jó ideje egyeztetés folyik a Székelyföldön, Galacon, Brassóban, Bukarestben működő klubok között a változás, átalakítás lehetőségeiről. A székelyföldi klubok felkérésére és jó néhány Székelyföldön kívüli egyesület támogatásával megpályázom a Román Jégkorong Szövetség elnöki tisztségét.
2016 óta Székelyföldön az utánpótlás- és felnőtt klubokkal együttműködésben, a közös célokon alapuló szakmai párbeszédre építve sikerült egy olyan jól működő rendszert létrehoznunk, amely már rövid idővel az indulás után is látványos eredményeket hoz. Személyes elképzeléseim és terveim szerint továbbra is kizárólag ennek a rendszernek az építésére fókuszáltam volna a Székelyföldi Jégkorong Akadémia ügyvezető igazgatójaként, azonban úgy ítéljük meg, hogy a helyben elért eredmények folytatása, sportolóink megfelelő versenyeztetése veszélybe kerülhet, hogyha nem történik változás a Román Jégkorong Szövetségnél. Ugyanakkor azt is látjuk, hogy a székelyföldi modell kiterjesztése az egész országban fellendítheti a sportágat. Ezek az érvek győztek meg arról, hogy az ország legkülönbözőbb régióiban működő klubok támogatása mellett elfogadjam az elnökjelöltséget. Mivel nem személyes ambíción, hanem a sportág, valamint a köré csoportosuló közösség érdekének képviseletén alapul a jelölésem, ezért egyértelmű célom, hogy kizárólag szakmai alapon szervezzük újra az ország jégkorongéletét. Fel kell számolni az egyéni érdekek miatt felkorbácsolt etnikai ellentéteket, helyette a szakmaiság, a fair-play szellemében tevékenykedni a sportág érdekében.” – fogalmaz Nagy Attila.

A továbbiakban, jelképesen, 12 pontban foglalta össze terveit, amelyeket elnökként szeretne megvalósítani. Ugyanakkor ezen összegzőben is jelzi, hogy egy komoly háttérmunkával, nem a személyes céljait, hanem az őt támogató klubok, egyesületek reformterveit szeretné megvalósítani, amennyiben megkapja a bizalmat.

„Ennek megfelelően minden romániai hokiközpontot be szeretnénk vonni a szövetség vezetésébe, képviselőik meghatározó szerepkörökben tehetnek a sportág megújulásáért. A gyökeres változást akaró klubokkal együtt 12 részterületre kiterjedő programot dolgoztunk ki, amely a következő témákat érinti: infrastruktúra bővítés; a finanszírozási források szélesítése; toborzási tevékenység élénkítése; edzőképzés megszervezése; kiemelt válogatott programok indítása; elitképző központok létrehozása; játékvezető képzés fellendítése; a női jégkorong átszervezése; a sportág népszerűsítését célzó programok gyakorlatba ültetése; a nemzeti bajnokság bővítése, átalakítása; utánpótlásképző programok összehangolása; nemzetközi kapcsolatok kiépítése.” – áll a közleményében.
A Román Jégkorong Szövetség tisztújító közgyűlését szeptember 15-én, 12.00 órától rendezik, Bukarestben. Az elnöki tisztségért, információink szerint, négy versenyeznek, ám Alexandru Hălăuca és Nagy Attila neve mellett a további kettő jelenleg ismeretlen.
Különböző sajtóinformációk szerint alelnöki posztra a Brassói Corona általános igazgatója, a Román Kézilabda Szövetség elnöki pozícióját nyolc évig betöltő Alexandru Dedu is pályázik. Ugyanakkor egyes információk szerint Székelyföldről mintegy 18 személy adta le nevezését elnöki, alelnöki, vagy épp választmányi tag státusra.

A szakszövetség jelenlegi vezetőségében Székelyföldről csak Hodos László, a Csíkszeredai Sportklub elnöke, van jelen, mint választmányi tag.

Fotó: szja.ro
 

A rovat legfrissebb hírei