Sepsi Aréna: A Sepsi játékosainak Puskás, a vendégeknek Hagi jut
Magyar és román legendák plakátjaival dekorálta stadionja folyosóit a Sepsi OSK.
„A Sepsi a magyarokkal, a vendégek a románokkal” címmel közölt cikket szerdai számában a Gazeta Sporturilor azzal kapcsolatban, hogy a Sepsi OSK labdarúgócsapata legendás magyar és román focistákkal díszítette a Sepsi Aréna folyóit. Nem is akárhogyan: a hazaiak öltözőjéhez vezető folyósón egykori magyar, a vendégek öltözőjéhez vezető úton pedig korábbi román kiválóságok fotóival.
„Sepsiszentgyörgyön magyar nyelven beszélnek és élnek”, üti fel a cikket a szerző, majd ismerteti, hogy a hivatalos adatok szerint a város 55.000 fős lakosságának 74%-a vallotta magát magyarnak a legutóbbi népszámláláson és mindössze 21%-a románnak.
A tárgyilagos és kiegyensúlyozott hangulatú cikk kiemeli, hogy az stadion öltözőinek folyosóin a klub „kontrasztba helyezi Magyarországot és Romániát”: amíg Niczuly Rolandék Puskás Ferenc és Fazekas László óriási plakátjai előtt vonulhatnak be a pályára, addig a Farul vezetőedzőjeként dolgozó Gheorghe Hagi játékos kori önmagával találkozhat. A lap egy kis hibát is vét: a cikk állításával ellentétben Puskás Ferenc sajnos nem kapott Aranylabdát, nem úgy Albert Flórián.
A szerző külön kitér arra, hogy a 102-szeres román válogatott Bölöni László a román játékosok között kapott helyet, annak ellenére, hogy többször is kihangsúlyozta magyarságát. „Azt kérdezik tőlem, miért szeretem, ha magyarként hivatkoznak rám és nem románként? Ez nem preferencia kérdése, én magyar vagyok és pont!”, idézi a jelenleg a francia Metz edzőjeként dolgozó marosvásárhelyi szakember a belga La Derniere Heure újságnak adott egyik nyilatkozatát.
A magyar legendák közül Puskás Ferenc és Fazekas László mellett Bene Ferenc, Nyilasi Tibor, Mészöly Kálmán, Albert Flórián, Détári Lajos, Töröcsik András, Hidegkúti Nándor, Garaba Imre és Grosics Gyula kapott helyet a plakátokon, míg a románok közül Ghoerghe Hagi és Bölöni László mellett Marius Lacatus, Miodrag Belodedic, Costica Stefanescu, Mircea Lucescu, Ioan Ovidiu Sabau, Ilie Balaci, Helmut Duckadam és Nicolae Dobrin.
fotó: gsp.ro