A szögletek döntöttek a CFR javára a Sepsi ellen Videóval

Két magyar válogatott játékosa sem tudta ponthoz segíteni a székelyföldi csapatot.

Vérbeli erdélyi rangadóval ért véget a román labdarúgó Szuperliga 14. fordulója: a címvédő Kolozsvári CFR a Román Kupa és Szuperkupa legutóbbi győztesét, a Sepsit látta vendégül. A nagy iramú mérkőzést a hazaiak nyerték 2-1-re, mindhárom gól szöglet után született. A vendégeknél Varga Roland kezdő volt, míg Tamás Márk a szünetben állt be, bemutatkozva új csapatában. A mérkőzést a nagykárolyi Kovács István vezette.

Mozgalmas első félidőt hozott a mérkőzés, Emmanuel Yeboah megpattanó lövése már az első percben ráhozta a frászt a háromszéki szurkolókra. Tíz perccel később már Niczuly Rolandnak is védenie kellett Cephas Melele lövésénél. Ezt követően aztán a hazai kapu került tűz alá! A 12. percben egy szöglet után Andres Dumitrescu fejese után Mario Camora a kapufa tövéből rúgta ki a labdát. A 33. percben Simone Scuffet a találkozó legnagyobb védését mutatta be, amikor Marius Stefanescu megpattanó lövését a bal felső sarok elől tornázta szögletre. A sarokrúgás után Adnan Aganovic csúsztatta meg a labdát a röviden, a hosszún pedig érkezett Denis Ciobotariu, a CFR-től a nyáron eltanácsolt védő pedig korábbi csapata kapujába fejelt.

Nem sokáig örülhetett azonban a Sepsi, a 33. percben ugyanis egy újabb szöglet után Yeboah kotorta a földön fekve a labdát Yuri Matias elé, a brazil középső védő pedig 12-13 méterről a hálóba bombázott, megszerezve a címvédő egyenlítő találatát.

A szünetben bemutatkozott a Sepsiben a magyar válogatott Tamás Márk, aki a gólszerző Ciobotariut váltotta a háromszékiek védelmének tengelyében. A második félidőben sokáig csak Claudiu Petrila lövése és Niczuly védése okozott némi izgalmat, valamint, amikor a hálóőr összeütközött Matiasszal. Pontosabban annak könyökével. Niczuly elterült a földön, még Kovács István játékvezető is odahajolt hozzá, hogy szükség esetén elsősegélyben részesítse, de erre szerencsére végül nem volt szükség.

A 65. percben a meglehetősen szürke Varga Roland elhagyta a pályát, majd a hajrához érve mindkét edző behozta a padon ülő támadóit, amitől meg is élénkült az amúgy küzdelmes mérkőzés. Gólt mégsem valamely új erő szerzett, hanem Carlo Muhar. Természetesen egy szöglet után. A Sepsi védői csak röviden tudtak felszabadítani, Bismark Boateng visszaívelte a labdát, a horvát középpályás pedig mindenkinél magasabbra ugrott és a hálóba bólintott. Ez volt Muhar 3. gólja a szezonban, ezzel ő a CFR legeredményesebb játékosa pillanatnyilag.

A gól után még inkább megélénkült a játék, a Sepsi beszorította a Kolozsvárt, amely igyekezett kontrákat vezetni. Újabb gól azonban nem született, pedig Mario Rondont a 94. percben csak centik választották el attól, hogy 12 méterről betaláljon korábbi csapata kapujába (mint tette azt a Szuperkupa döntőjében) és kiegyenlítsen.

A listavezető Farul elleni vereséget követően tehát a címvédőtől is kikapott a Sepsi, így 19 pontjával maradt a bajnoki tabella 6. helyén. Öt győzelem után veszített pontot az előző fordulóban a CFR Aradon, újabb győzelmével azonban továbbra is harmadik a tabellán 25 ponttal – 8 egységgel és két meccsel kevesebbel, mint a Farul.

A két csapatra csütörtökön kupamérkőzés vár: a Sepsi 18.15 órai kezdettel a Petrolul vendége lesz, a CFR pedig városi derbit vív 21.00 órai kezdettel az Universitatea ellen.