Villámrajt Kolozsváron és Nagyszebenben Videók

Újra nyert a CFR, szerencséje volt a Hermannstadtnak.

A Rapid ellen elszenvedett vereség után ismét győzni tudott a Kolozsvári CFR együttese, amely a labdarúgó SzuperLiga 11. fordulójában szűk fél óra alatt lerendezte a FCU Craiovát. Eközben a Rapid 1:1-es döntetlenre végzett Nagyszebenben.

Villámrajtot vett a CFR, a Craiova szöglete után gyors kontrára indultak a hazaiak, már Daniel Birligea is befejezhette volna az akciót, de ő önzetlenül lepasszolta a labdát Mario Camorának, aki a 2. percben megszerezte a vezetést csapatának (1:0). Alig telt el 26 perc és máris kettővel vezettek az erdélyiek. Az egyik főszereplő ismét Birligea volt, aki ezúttal Philip Otelét találta meg egy bal oldali beadással, a nigériai csatár pedig 5 méterről nem hibázott (2:0).

Miközben a kolozsvári kapu előtt Razvan Sava kétszer is nagyot védett Yassine Bahassa, majd Radu Negru lövéseinél, addig Camora beadásából Luka Juricic fejelte a craiovai kapuba a harmadik hazai gólt, ám les miatt azt érvénytelenítették.

Döntetlen Nagyszebenben

Villámrajtot vett a másik vasutas csapat is, a Rapid már a 3. percben betalált a Hermannstadt kapujába, amikor Christopher Braun jobb oldali beívelését Alexandru Ionita fejelte kapura, a labda pedig a felső lécről a hálóba pattant (1:1). Nagy erőket mozgósított ezt követően az egyenlítésért a Hermanndtadt, de Paolo Medina fejjel, Silviu Balaure pedig lábbal vétette el a célt, amikor pedig utóbbi szabadrúgásából Baba Alhassan fejelt kapuba, akkor les miatt érvénytelenítették a találatot.

Az 55. percben aztán góllá érett a nagyszebeniek törekvése, egy szöglet után Mihai Butean lövését csak kiütni tudta Horatiu Moldovan, a labdára Valerica Gaman csapott le és közelről kiegyenlített (1:1). A végén azonban örülhetett az egy pontnak a Hermannstadt, Jayson Papeau lökete után ugyanis a lécet találta el a labda, onnan pedig csak kevéssel vágódott a gólvonal elé…

Miközben a CFR szezonbeli 7. győzelmének örülhetett 1 döntetlen és 2 vereség mellett, addig a Hermannstadt 3 siker és 2 vereség mellett a 6. döntetlenjét érte el, aminél több, 8 csak az újonc Galaci Otelulnak van.

A forduló zárásaként hétfő este 21.00 órakor a listavezető FCSB a Kolozsvári Universitateát fogadja.