Három pontos előnnyel utazhat Spanyolországba a Nagyvárad

Egy félidőnyi előnyt adott ellenfelének a VSK, majd egy pazar rohammal eldöntötte a mérkőzést.

Három gólos előnyt harcolt ki a Nagyváradi VSK férfi vízilabdacsapata a LEN Európa Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén, miután hazai pályán 12-9 arányban legyőzte a spanyol CN Mataro gárdáját. Az erdélyiek elsősorban a második félidőben bemutatott remek játékuknak köszönhetik a sikert, adtak ugyanis két negyednyi előnyt a vendégeknek.

A spanyolok szerezték meg a vezetést és a nagyszünetig végig meg is tartották azt. Kapaszkodott ugyan a Nagyvárad, egyenlítenie is többször sikerült, de a vezetést átvennie már nem, így 5-4-es vendégelőnnyel zárult az első két negyed.

A nagyszünet aztán mintha kicserélték volna a két csapatot. A Nagyvárad megrázta magát és szó szerint faképnél hagyta a Matarót. Juszuke Inaba duplájával, valamint Ramiro Georgescu és Vlad Dragomirescu góljaival produkáltak egy káprázatos 4-0-ás rohanást, aminek köszönhetően rögtön el is léptek 8-5-re. Mi több, 10-6 is volt már az állás, ám a spanyolok innen feljöttek 11-9-re, mielőtt a négy góllal záró Inaba beállította a 12-9-es végeredményt.
Szabó Roland, Kováts Viktor és Czenk Ferenc ezúttal nem tudtak feliratkozni a gólszerzők névsorára, pedig mindhárman medencébe szálltak.

A visszavágót november 9-én rendezik Mataróban.

fotó: facebook.com/CSMOradeaPolo