Zagidulin beköszönt a Gyergyói HK-nak

Gólzáport rendezett a Brassói Corona és a Gyergyói HK a 2019-es esztendő utolsó erdélyi rangadóján.

Alig egy héttel azután, hogy a Brassói Corona és a Gyergyói HK a jégkorong Román Kupa döntőjébe jutásért összecsapáson összemérte erejét – gyergyói sikert könyvelhettünk el – szer. megj. – a felek ezúttal már egy dupla fontosságú találkozón vették fel a harcot.

Az Erste Ligába és a román bajnokságba egyaránt beleszámító mérkőzésre mindkét alakulat úgy érkezett, hogy a Schiller-Vasas HC ellen begyűjtötték a kötelezőnek mondott 3-3 pontot.

Ezúttal viszont sokkal élesebb 60 percre volt kilátás és a nézők ebben nem is csalatkoztak. Igazi gólfesztivált láthattak a Cenk alatti városban megrendezett találkozón.

A gólok sorát a vendégek kezdték meg Raszulov révén a hatodik percben, hogy erre a 10. és a 12. percben Zagidulin válaszoljon. Előbbi találat igazán bravúrosra sikeredett, hiszen az orosz csatár egy újabb lacrosse-gólt mutatott be. Ezúttal viszont nem gyergyói színekben – érthetetlen módon tették átadólistára, alig egy hónapja. Innen viszont parázs meccs alakult ki. A meccs feléig fej-fej mellett haladtak a felek. A Corona meglépett kettővel, de a GYHK befogta őket.

Az egyenlítő találatnak viszont sokáig nem örvendhettek a piros-fehérek, hiszen 9 (!) másodperc múlva a 18 esztendős Gajdó Tamás góljával újból a Brassó volt előnyben. Ez pedig lélektanilag sokat számított. A záró felvonás első felében két újabb brassói gólt jegyezhettünk, amellyel végleg eldőlt a 3 pont sorsa. A hajrában ugyan a vendégek trénere igyekezett felrázni csapatát és közelebb is kerülte, de az utolsó gól a hazaiaké volt Brown révén.

Ezzel mondhatni végérvényesen eldőlt, így az alapszakasz végéhez közeledve, hogy a Brassó a felsőházi, míg a GYHK az alsóházi rájátszásban folytatja január második felében.

Az új esztendőt a Corona hazai pályán kezdi és fogadja a Fehérvári Titánokat, illetve a Csíkszeredai Sportklubot, míg a GYHK magyarországi túrára indul, ahol pénteken az Újpesttel, vasárnap a Vasassal, míg hétfőn a Ferencvárossal meccselnek.

Erste Liga, eredmények
Brassói Corona – Gyergyói HK 8–5 (3–2, 2–2, 3–1)
Gólszerzők: Zagidulin (10., 12.), Fowlie (18., 50.), Gliga (26.), Gajdó (30.), Tranca (47.), Brown (60.), illetve Raszulov (6.), Csergő (17., 28.), Góga (30.), Vorobjev (59.).

Hokiklub Budapest – Debreceni DEAC 1–5 (0–3, 1–1, 0–1)

Dunaújvárosi Acélbikák – Ferencváros-Telekom 1–6 (0–2, 1–1, 0–3)

Újpest – Fehérvári Titánok 5–2 (2–0, 1–2, 2–0)

Fotó: Brassói Corona / facebook / Daniel Maximilian Milata