Három meccs, egy piros

Érdekes statisztikákkal állt elő a román sportnapilap.

Öt éve vezették be a román labdarúgó élvonal bajnoki lebonyolításában a rájátszás rendszerét. Ezzel kapcsolatban érdekes statisztikákkal állt elő a minap a román sportnapilap, a Gazeta Sporturilor. Amely cikkében azt vizsgálta, az elmúlt öt esztendőben mely játékvezetők vezették a legtöbb bajnokit.

Ebből kiderült, hogy az elmúlt öt kiírás során Kovács István fújhatta a sípot a legtöbb bajnokin – szám szerint 96 találkozón. Tizenkettővel több meccsen, mint a jelen legjobb román játékvezetőjének tartott - amúgy szintén erdélyi – Ovidiu Hategan: az aradi sípmester 84 román élvonalbeli bajnokit vezetett az elmúlt fél évtizedben.

Ennél is érdekesebb viszont az az összeállítás, amely a piros lapokat vizsgálja. Ezen a téren Kovács „csak” harmadik a listán, ám így is 32 alkalommal küldött zuhanyozni idejekorán valakit. Azaz minden harmadik meccsen! A legtöbb tizenegyest megítélők között viszont a szigorú nagykárolyi spori nincs benne az első ötben.

A Gazeta Sporturilor azt is megvizsgálta, az élcsapatok közül ki kinek vezetett a legtöbbet. Ezek szerint a 35 éves Kovács leggyakrabban a Craiova mérkőzésein működött közre az elmúlt öt évben – összesen 22 alkalommal. A decemberben a legmagasabb nemzetközi minősítésnek számító Elit kategóriába előléptetett játékvezető a Dinamónak 21, a Viitorulnak 19, a Kolozsvári CFR-nek és a FCSB-nek 16-16 találkozóján fújta a sípot.

fotó: puterea.ro