Két székelyföldi csapat a Final Fourban

Ritkán látható teljesítmény, hogy a női kosárlabda Román Kupa négyesdöntőjébe két székelyföldi csapat legyen érdekelt.

A visszavágók mérkőzéseivel folytatódtak a női kosárlabda Román Kupa negyeddöntői, amely a négyes döntőbe, az-az a Final Fourba való jutásért döntöttek. Az odavágók során négy mérkőzésből három találkozón idegenbeli siker született.

A legnagyobb érdeklődést minden kétség nélkül a tavalyi két finalista a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC és a Szatmárnémeti VSK csatája hozta. A háromszékiek egyértelműen jobb formában vannak és ezt bizonyította az odavágón aratott négypontos sikerük is. Az összecsapást, viszont a vendégek indították jobban, hogy végül az első negyedben kiegyenlített játékkal rukkoljanak elő a csapatok, felváltva estek a kosarak, azonban az utolsó három percben a partiumi gárda mindössze két pontot jegyzett, amire a házigazdák 11 egységgel válaszoltak. A Mauro Procaccini irányította kosárlabdázók négypontos hátrány ledolgozásának reményében érkeztek Sepsiszentgyörgyre, így ennek érdekében a második játékrészben is kellemetlen pillanatokat okoztak a többet hibázó négyszeres kupagyőztesnek, amely mindezek ellenére a szünetre 4 pontos előnyt épített ki (40–36). A második félidőben egyértelműen a Sepsi-SIC akarata érvényesült, támadásban és védekezésben is ellenfelük fölé nőttek, az utolsó tíz percnek pedig 17 pontos előnnyel vághattak neki. A lendületük a negyedik negyedben sem hagyott alább, a Szatmárnémeti VSK nem találta a játékukra az ellenszert, végül 90–63 arányban győztek, és megérdemelten jutottunk a négyes döntőbe.

Az Arad – Brassó meccsen is hazaiak indultak favoritként és ezt a pályán is bizonyították. Az aradiak az első félidőben eldöntöttek minden nyitott kérdést.

Harmadik igencsak 50-50 százalékos meccsen a Kézdivásárhelyi KSE a Kolozsvári U-t fogadta hárompontos előnyről. A felek három negyeden át szinte fej-fej mellett mentek és 30 perc után 2 pont volt a különbség a háromszékiek javára. A negyedik negyed viszont döntőnek bizonyult, ahol a KSE a maga javára döntötte el a győzelem sorsát és egyben bezsebelte a négyes döntőbenvaló részvételt.

A negyeddöntő párharcai között egy volt, ahol a vesztes csapatnak sikerült fordítania. A Bukaresti Agronomi 12 pontos hátrányt dolgozott le az Alexandria ellen. A találkozó több órára –62–37-es állásnál – áramszünet miatt félbeszakadt.

Román Kupa, negyeddöntő, visszavágók

FCC Baschet Arad – Brassói Olimpia CSU 78–60 (24–18, 25–19, 15–16, 14–7) – az odavágón: 66–60

Kézdivásárhelyi KSE – Kolozsvári U 74–66 (19–19, 17–13, 16–18, 22–16) – az odavágón: 57–54

Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC – Szatmárnémeti VSK 90–63 (25–19, 15–17, 27–13, 23–14) – az odavágón: 71–67

Bukaresti Agronomia – CSM Alexandria 70–45 (23–8, 14–12, 13–13, 20–12) – az odavágón: 35–47

Fotó: Sepsi-SIC / facebook