Kuti és Vida sem tudott segíteni az erdélyi derbin

Szinte hajszálpontosan annyival verte a Nagyvárad a Kolozsvárt, mint amennyivel az első körben kikapott tőle.

Erdélyi rangadót, pontosabban annak visszavágóját rendezték szerda este a FIBA Európa Kupa második csoportkörének negyedik fordulójában Nagyváradon. A Körös-menti városban a házigazdák meglepően könnyedén verték meg az U-BT Kolozsvár csapatát – még ha a 80-75-ös végeredmény nem is ezt sugallja.

Derbi volt ez a javából, a román bajnokság tabelláját ugyanis e két csapat vezeti, ráadásul holtversenyben, egyaránt 26 pontot szerezve, az Európa Kupa első csoportkörében pedig a kolozsváriak egy végletekig kiélezett mérkőzésen tudták csak legyőzni a bajnoki címvédő nagyváradiakat.

Hasonlóan kiegyenlített csatára lehetett számítani a két csapat újabb európai összecsapásán is – ám ezúttal másként alakultak a dolgok. Az első negyedben még fej-fej mellett haladtak a csapatok, a Nagyvárad csak 12-10-nél tudott ellépni kicsit, így 21-15 lett az első játékrész vége. A második negyedben viszont egyre csak nőtt a különbség a két csapat között, két és fél perces kolozsvári kosárcsendet kihasználva pedig a hazaiak 27-21-ről 37-21-re léptek el alig negyed óra játék után, a nagyszünetre pedig 44-30 volt a VSK előnye.

A pihenő után a kolozsváriak ki tudták egyenlíteni a játékot, de ezzel csak annyit értek el, hogy hátrányuk nem nőtt. A 19-19-et döntetlennel végződő negyed után 63-49-el vágnak neki az utolsónak a csapatok. Ekkor már csak az volt a kérdés, mennyi lesz a végére a különbség. Mivel a hazaiak kissé visszavettek a tempóból, talán el is fáradtak, az utolsó 8 percben mindössze 8 pontot szereztek, lehetővé téve ezzel, hogy az U-BT 80-75-re kozmetikázhassa a végeredményt.

A hazaiak közül ketten is kiemelkedő teljesítményt produkáltak, Aaron Broussard 25, Nikola Markovics pedig 20 pontig jutott. Giordan Watson és Dragan Zsekovics 10-10, Sean Barnette 9, Kristopher Richard 4, Catalin Baciu pedig 2 ponttal járult hozzá csapata győzelméhez. A vendégek közül Patrick Richard volt a legeredményesebb 19 ponttal, míg Donatas Tarolis 16, Darko Planinics 14, Karlo Zganec 9, Kerron Johnson 8, Artis Ate 7, Rares Uta pedig 2 pontot szerzett. Kuti Nándor 13, Vida Dávid pedig 5 és fél percet töltött pályán, ám pontot ezúttal nem szereztek.

Mivel a csoport másik meccsén a fehérorosz Tsmoki Minszk 97-75-re legyőzte az izraeli Ironi Ness Ciona csapatát, négy forduló után a Tsmoki vezeti a J csoportot 7 ponttal, a Kolozsvárnak és a Nagyváradnak 6-6 pontja van, az Iron Nessnek pedig 5.

A következő fordulóban, január 29-én a Nagyvárad Izraelbe utazik, a Kolozsvár pedig a Tsmokit fogadja.

fotó: fiba.basketball