Novák Ede világbajnoki bronzérmes!

A csíkszeredai sportoló 43 évesen is képes világraszóló bravúrra!

A kanadai Miltonban rendezik a parakerékpáros pálya világbajnokságot, ahol a csíkszeredai paralimpiai aranyérmes sportoló, aki egyben a Román Kerékpáros Szövetségh elnöke is, négy számban áll rajthoz az eseményen. Az esemény felvezetőjében a csíki sportoló kitűzött célja, így az olimpiai évben, az volt, hogy érmeket hozzon.

Elsőként ma hajnalban az 1 km-es időfutamban indult el a C4-es sérültségi kategóriában. Novák Ede a távot 1 perc és 8,31 századmásodperc tette meg, amely végül a harmadik helyre volt elég. Az aranyérmet a brit Jody Cundy nyerte meg 3 másodperccel megelőzve Novákot, míg egy másodperccel megelőzve a második szlovák Jozef Matelkát.

A folytatásban Novák a 200 méteres sprint próbán, majd a 4 km-es egyéni üldözőversenyen és végül a scratch számban indul el. Utóbbi véleménye szerint a legizgalmasabb próba, míg erőssége a 4 km-es egyéni üldözőversenye, amely számban a londoni ötkarikás játékokon olimpiai aranyérmet nyert.