Gólzápor a GYHK első meccsén

A szlovák másodosztályban érdekelt Léva ellen kezdte meg a felkészülési mérkőzések sorozatát a Gyergyói Hoki Klub. Szétlövések után vereség lett a vége.

A jégkorong Erste Ligában szereplő csapatok közül elsőként a Gyergyói Hoki Klub kezdte meg a felkészülési mérkőzések sorozatát. Az egy hete Érden készülő gyergyószentmiklósi csapat első ellenfele a szlovák másodosztályban szereplő Léva volt.

A GYK jól vetette bele magát a küzdelembe és az új igazolás, a honosított Phil Bushcbacher góljával meg is szerezték a vezetést. A felvidéki csapat még a szünet előtt egyenlített, hogy a második húsz percben két góllal is megléptek. A záró felvonásban a GYHK elkezdett kapaszkodni és hatnál utolérte ellenfelét.

A hatvan perc után azonnal a szétlövések következtek és ebben a műfajban a hazaiak voltak jobbak.

A GYHK így elveszítette első meccsét, ám új játékosai remekül dobták bele magukat küzdelembe, hiszen csupán Péter Zsolt számít réginek a gólszerzők közül, a többiek újak

Felkészülési mérkőzés

Lévai HK Levice – Gyergyói Hoki Klub 7 –6 (1–1, 3–1, 2–4, 1–0) – szétlövések után
A gyergyói gólszerzők: Albert Zagidullin 3, Phil Bushbacher, Péter Zsolt, Antal Zsombor.