Gyergyói HK: nagy lépés a rájátszás felé

Visszaszerezte első helyét az alsóházi rájátszásban a Gyergyói HK jégkorongcsapata.

Két mérkőzéssel folytatódtak a jégkorong Erste Liga küzdelmei, ahol ezúttal az alsóházban érdekelt csapatok léptek jégre. A felsőházban vereséget vereségre elkönyvelő Csíkszeredai Sportklubbal ellentétben az alsóházban a Gyergyói HK úgy lépett jégre, hogy amennyiben nyer a Fehérvári Titánok ellen, akkor visszaveszi az első helyet.

A felek jó tempóban vetették bele magukat a küzdelembe, amely igencsak kiegyenlített küzdelmet hozott. A harmad felét átlépve végül a GYHK megszerezte a vezetést, amelyhez a vendégek kapusa is kellett. Gyenes miután lekezelt egy korongot indítani próbált, de a szemfüles Valdix elcsípte a korongot és kihagyhatatlan helyzetbe hozta Tendlert.

A második felvonás elején hátrányba került a hazai csapat és a fórt Campbell váltotta gólra 23 másodperc alatt. Öt az öt ellen a GYHK akarata érvényesült, de Gyenes állta a sarat. Egészen a 36. percig. Ekkor Tendler köszönt be neki újfent, ezúttal emberelőnyből. Az előnyt viszont nem sikerült megtartani, miután a vendégek harmadik előnyüket is gólra váltották Magnone révén. A GYHK így hiába lőtt kétszer annyit kapura ezen felvonásban mégis elveszítette azt.

A záró 20 percet remekül kezdte a vendéglátó és egy korongszerzés után R. Rupert köszönt be. Támadásban maradtak a piros-fehérek és ennek hamar meg is lett az eredménye. Kettős emberelőnyben ugyanis ezúttal M. Rupert volt eredményes. A harmad felét átlépve a Titánok is megkapták a kettős emberelőnyüket, de ezzel nem tudtak élni és ekkor gyakorlatilag eldőlt a három pont sorsa.

A Gyergyói HK visszaelőzte a Titánokat az alsóházi tabellán és 12 pontra tettek szert. A második helyen a Titánok és az Újpest áll egyaránt 10-10 ponttal, míg mögöttük a 4-4 pontos Hokiklub Budapest, illetve a Vasas.

Erste Liga, alsóház
Gyergyói HK – Fehérvári Titánok 4–2 (1–0, 1–2, 2–0)
Gólszerzők: Tendler (13., 36.), R. Rupert (43.), M. Rupert (48.), illetve Campbell (21.), Mangone (39.).

Újpest – Hokiklub Budapest 6–0 (0–0, 3–0, 3–0)

Fotó: Fehérvári Titánok / facebook