A nagyszünetig eldőlt a rangadó

A román bajnokságot eddig letaroló Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC igencsak szoros meccset játszott Araddal.

Rangadót rendeztek a női kosárlabda-bajnokság felsőházában, ahol az eddig veretlen Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC alakulata a felsőházban eddig szintén veretlen FCC Baschet Aradot fogadta.

Zoran Mikees tanítványai semmit nem bíztak a véletlenre. Az első kosarat még a vendégek szerezték Webb révén és még 4–4-ig tartották a lépést a hazaiakkal, de utána nem volt esélyük. A hazaiak szép fokozatosan megléptek és az aradiak 12–4-nél már időt is kértek. Nem segített ez sem és a háromszékiek az első negyed végér 13 pontos előnyre tett szert. A második negyed még egyértelműbb volt. Ugyan a Sepsi-SIC sem játszott pontosan és hibátlanul, de szép lassan növelni tudta előnyét, de legalább védekezésben nagyon jól teljesítettek. Az aradiaknak 7:17 perc kellett a második negyedben, hogy kosarat szerezzenek… A hazaiak előnye ekkor már 25 pont volt. A nagyszünetre végül 29 lett a különbség.

Ekkor már rég eldőlt a meccs. A hazaiak a nagyszünetet követően alábbhagytak, esélyt adva a vendégeknek a felzárkózásra, ám vigyázva arra, hogy a biztos győzelem meglegyen.

Változott a Sepsi-SIC soron következő két mérkőzésének időpontja. A Szatmárnémeti VSK-val február 7-én, pénteken 18 órától mérkőznek meg a Both Katalin Sportcsarnokban a Nemzeti Liga középszakaszának 5. körében. Ezt követően a 6. fordulóban a Brassói Olimpia elleni találkozót február 11-én, kedden 19 órától játsszák a Sepsi Arénában.