Még versenyben a továbbjutásért!

Hazai pályán veretlenül zárta a csoportkört az egyik erdélyi gárda, a másik viszont továbbra is első pontjára vár.

Veretlenül zárta a női EHF Kupa csoportkörét hazai pályán a Gloria Beszterce csapata, miután vasárnap este az ötödik fordulóban magabiztos, 26-20-as győzelmet aratott a lengyel MKS Lublin fölött. Ennél fontosabb azonban, hogy az erdélyi csapat ezzel továbbra is életben tartotta továbbjutási esélyeit. Ezzel szemben a másik erdélyi együttes, a Magura szoros meccsen 31-29-re kapott ki Nagydisznódon a Podravka ellenében, így továbbra is pont nélkül áll csoportjában.

A B csoport sereghajtója gyakorlatilag egyetlen pillanatig nem tudta kérdésessé tenni a győztes kilétét. Ám mivel mindkét csapat rendkívül hullámzó teljesítményt nyújtott, az első pont(ok) megszerzésének illúzióját sokáig ébren tudták tartani a nagydisznódiak. Különösen igaz ez az első félidőre, amikor 10-5-ös vendégvezetésről 11-9-re jöttek fel a hazaiak, 17-12-ről pedig 17-15-re. Ezzel az eredménnyel is vonultak az öltözőbe.

A szünet után se változott jelentősen a játék képe. A Podravka végig vezetett, igaz, előnye soha nem volt nagyobb 4 pontnál. A végére ez kettőre olvadt, ám is nyert 31-29-re. Ami az egyéni teljesítményeket illeti, a hazaiaknál Adriana Craciun volt a legeredményesebb 8 góllal, de kiemelendő Andreea Predoi teljesítménye is, aki öt gólt szerzett – ugyanannyi kísérletből. A vendégeknél Tjasa Stanko 10 gólig jutott.

A B csoport másik meccsén a Siófok 28-27 arányban nyerni tudott a Köbenhavn otthonában, ezzel a címvédő már biztosan továbbjutó. Amennyiben az utolsó fordulóban hazai pályán legyőzi az eddig pont nélküli Nagydisznódot, akkor az is biztossá válik, hogy a csoport első helyéről várhatja a folytatást.

A C csoportban viszont a két döntetlennel és immár két győzelemmel is rendelkező Gloria még reménykedhet a továbbjutásban. Ehhez létfontosságú volt, hogy hazai pályán legyőzze az MKS Lublint, a lengyelek pedig nem is nagyon nehezítették meg az erdélyiek dolgát. Alig nyolc perc elteltével már négy góllal (6-2) vezettek a hazaiak, a szünetre pedig már nyolc gólos előnnyel vonultak (17-9). A második félidőben végig 8-9 pont a hazaiak előnye, akik végül 26-20-ra nyertek.

Mivel a csoport másik meccsén az Odense hazai pályán 31-24-re legyőzte az Érdet, 8 pontjával már biztosan csoportelsőként jut tovább. Hogy ki követi, az majd vasárnap Érden dől el, ahol a 6 pontos hazaiak az 5 pontos Gloriát fogadják.

fotó: facebook.com/CSGloria2018