Bombagól döntött a rangadón – Videók

Tökéletes szabadrúgás és kapus mellett is elvitt labda okozta az erdélyiek vesztét.

A 23. fordulóval a hétvégén kezdetét vette a román élvonalbeli labdarúgó bajnokság tavaszi idénye. A pontvadászat második fele pedig egy igazi rangadóval nyitott: a bajnoki címvédő és jelenlegi listavezető Kolozsvári CFR az első számú rivális FCSB-ét fogadta.

És győzte le egy tizenhatoson kívüli bombával. A másik három erdélyi gárda közül kettő, a Hermannstadt és a Sepsi egymás között osztotta el a pontokat, míg a Medgyes simán kikapott Craiován.

A játéknapot e két csapat párharca nyitotta, az erdélyiek pedig gyorsan hátrányba kerültek: Alexandru Cicaldau a 7. percben kihasználta a védők rossz helyezkedését és lassú reakcióját, közelről megszerezve a vezetést. Alig húsz perccel később ismét villant, ám ezúttal egy pazar szabadrúgásgóllal növelte csapata előnyét. Ugyan még a szünet előtt Marius Constantin büntetőből szépített, a második félidő közepén Uros Cosics egy szöglet után beállította a 3-1-es végeredményt. Veresége után a Medgyes kezdhet aggódni a felsőházi rájátszásba való bejutásért.

Rezumat: U Craiova - Gaz Metan 3-1 Etapa 23

Aboneaza-te la canalul nostru: http://bit.ly/2LW7UL1 Rezumat: U Craiova - Gaz Metan 3-1 Etapa 23 Au marcat: U Craiova Alexandru Cicaldau 7', 26' Uros Cosic 62' Gaz Metan Marius Constantin 37' Urmareste stirile zilei din sport pe pagina COMUNITATII FOTBAL ROMANIA: https://www.youtube.com/channel/UCiDRA0Fl2btJHP3nX-CpGcw/community Faza cu faza din Liga 1, etapa de etapa, goluri din Liga 1, rezumate din Liga 1.

Az ősszel fordulókon keresztül gólképtelen Hermannstadt és Sepsi eseménydús, változatos meccset vívott egymással. A vezetést mindkétszer a Sepsi szerezte meg Pavol Safranko révén: a szlovák támadó igazi csatárerényeket csillogtatott meg mindkét góljánál. Ám a nagyszebenieknél is akadt egy duplázó, méghozzá a csereként beálló Gabriel Debeljuh. A horvát a második gólja előtt Niczuly Roland kapus mellett is elvitte a labdát.

Rezumat: Hermannstadt - Sepsi 2-2 I Oaspetii au condus de doua ori

Aboneaza-te la canalul nostru: http://bit.ly/2LW7UL1 Rezumat: Hermannstadt - Sepsi 2-2 I Oaspetii au condus de doua ori Au marcat: Debeljuh '67 '85 / Safranko '14 '68 Hermannstadt: Figueiredo - O. Viera, Luchin, I. Stoica - T. Almeida, P. Petrescu, R. Pires, Offenbacher, Opruț - A. Vodă, Yazalde Rezerve: Rodrigues Novo - Busu, Dâlbea, Vilenha, L.

Közel sem hozott ilyen változatos és eseménydús mérkőzést a csúcsrangadó. Küzdelmet, ütközést, feszültséget viszont annál inkább. Amint az ilyenkor lenni szokott, a jeget egy egyéni villanás törte meg egy olyan játékostól, akitől a legkevésbé várták: a veterán középső védő Carlos Vinicius egy csel után 17 méterről bombázott a kapuba.

CFR - FCSB eliminare Planic (77), gol Vinicius (78) I Etapa 23, Liga 1, 2019-2020

CFR - FCSB eliminare Planic (77) I Etapa 23, Liga 1, 2019-2020 Aboneaza-te la canalul nostru: http://bit.ly/2LW7UL1 CFR Cluj (4-3-3): Arlauskis - Burcă, Vinicius, Boli, Camora - Itu, Bordeianu, Djokovic - Deac, Omrani, Costache Rezerve: Sandomerski, Cestor, Hoban, Păun, Petrila, Rondon, Țucudean Antrenor: Dan Petrescu FCSB (4-3-1-2): Bălgrădean - Crețu, Planic, Cristea, Momcilovic - Moruțan, Nedelcu, Oaidă - Tănase, Man, Fl.

fotó: facebook.com/cfr1907