Biztos győzelem – megtizedelt kerettel is

Hat játékosára nem számíthatott Mauro Procaccini, csapata mégis nyert.

Másfél hét kényszerpihenő és három elhalasztott mérkőzés után szerdán végre parkettre lépett a Szatmárnémeti VSK női kosárlabda-csapata – mert nem nagyon volt más választása! Ugyan a csapatot sújtó betegséghullám miatt Mauro Procaccini hat játékosára sem számíthatott, a partiumi csapat 65-56 arányban nyerni tudott a belga Spirou Ladies Charleroi csapata ellen a Közép-Európa Ligában.

Elképesztő betegséghullám söpört végig az elmúlt napokban a VSK keretén, Maja Miljkovics, Andreea Huțanu, Adina Pop, Carla Popescu és Adina Stoiedin ugyanis tüdőgyulladás, Kádár Annamária pedig homloküreg-gyulladás miatt szorult kórházi kezelésre. Brittany Denson pedig decemberi térdműtéte óta lábadozik. A felsoroltak közül végül egyedül Kádár tudta vállalni a játékot a belga sereghajtó ellen.

Francia, orosz, dán, cseh, szlovák és német ellenfelek után a Charleroi volt az első belga csapat, amelyet a VSK vendégül látott hivatalos mérkőzésen. A hazaiak dolgát azonban olyan nagyon nem tudták megnehezíteni – erre persze számítani lehetett azok után, hogy a szatmáriak Charleroi-ban is nyerni tudtak 68-45-re.

A végül egyaránt 13 ponttal záró Bernicy Mosby és Alina Podar vezetésével a VSK megnyerte az első és a harmadik negyedet (16-7, 15-13), míg a másodikat és a negyediket elveszítette (18-19, 16-17), ám ez így is elég volt a 65-56-os győzelemhez. Orosz-Oláh Andrea és Flavia Ferenczi 9, Anisia Croitoru 8, Lauren Ervin 7, Kádár Annamária 4, Szmutku Renáta pedig 2 ponttal járult hozzá a sikerhez.

A győzelmet beárnyékolja ugyanakkor, hogy a sorozat 2018-as győztesének már nincs esélye a továbbjutásra. Annak ellenére sem, hogy még van egy – már két alkalommal elhalasztott - mérkőzése az SBS Ostrava ellen. Ennek időpontja egyelőre ismeretlen.

A hazai bajnokságban szombaton Kolozsváron lép pályára a VSK – reményeik szerint egészségesebb és bővebb kerettel.