Távol került a döntőtől a Nagyvárad

Szabó, Czenk és Kováts csapata a második negyed elejéig tartotta csak a lépést.

Súlyos, 10-4 arányú vereséget szenvedett hazai pályán a Nagyváradi VSK férfi vízilabda-csapata a LEN Kupa elődöntőjének első mérkőzésén hazai pályán az olasz CC Ortigia ellen, így a visszavágón igazi csodára lenne szüksége Szabó Roland, Czenk Ferenc és Kováts Viktor csapatának a döntőbe jutáshoz.

A Ioan Alexandrescu uszodában megrendezett mérkőzésen a hazaiak kezdtek jobban, Bogdan Remes meg is szerezte a vezetést. Erre az olaszok még a negyed végéig válaszoltak, majd a fordulás után a vezetést is átvették, de Juszuke Inaba gyorsan kiegyenlített. Ami ezt követően történt, arra valószínűleg kevesen számítottak és sajnos az egész párharcot is vélhetően döntően befolyásolta.

Kilenc perc telt el ugyanis úgy, hogy a hazaiak nem tudtak gólt szerezni – miközben a vendégek ötször is betaláltak. Amikor aztán Silvian Colodrovschi megtörte a jeget, már 7-3-re vezetett az Ortigia. Juszube újabb találata pedig már csak ahhoz volt elég, hogy az utolsó negyed is 1-1-es döntetlennel érjen véget, a mérkőzést viszont az olaszok nyerték 10-4-re. Szabó és Czenk neve ezúttal csak 2-2 darab két perces kiállítással került fel a jegyzőkönyvbe.

A másik elődöntőben a szintén olasz Brescia 6-3-re nyerte Egerben, a magyar – román döntő helyett érik tehát a talján házi döntő.

A visszavágókat egy hét múlva rendezik – amennyiben a koronavírus nem szól közbe, a hétvégén ugyanis számtalan sporteseményt halasztottak el Olaszországban a betegség felbukkanása miatt.