Nyolcadik hely a Mediterrán játékokon – Katonával és Poppal

Meccseinek alig egyharmadát tudta megnyerni a román válogatott.

A nyolcadik helyen zárta az Athénban megrendezett Mediterrán Játékokat a román junior kézilabda-válogatott, miután a 7-8. helyért vívott helyosztón 20-19-re kikapott Tunézia korosztályos legjobbjaitól. A Katona Tamással és Pop Erikkel felálló Románia nem zárt túlságosan fényesen a 12 csapatot felvonultató tornán, hiszen kilenc meccséből mindössze hármat tudott megnyerni.

A fiúk meglehetősen feszített tempóban játszották a meccseiket - amelyek rendhagyó módon három 15 perces harmadból álltak - hiszen naponta kétszer is pályára léptek. Románia az A csoportba kapott besorolást Bahrein, Egyiptom, Görögország, Kuvait, Szaúd-Arábia és Szerbia mellé.

A román válogatott 23-23-as döntetlennel nyitott Kuvait ellen, majd következett három győzelem Szaúd-Arábia (28-18), Bahrein (22-21) és a házigazda görögök (22-17) ellen. Ezt viszont egy szoros vereség követte Szerbia (22-24), majd egy sima zakó Egyiptom ellenében (16-23).

A negyeddöntőben aztán jött egy újabb alapos zakó Montenegró ellen (19-30), majd az utolsó két helyosztón két szoros vereség előbb Egyiptom (20-22), majd Tunézia (20-19) ellen.

A nagybányai Minaur játékosa, Pop Erik csapata egyik legeredményesebb játékosa volt 27 góljával, míg a Székelyudvarhely reménysége, Katona Tamás 12 találatig jutott.