Megúszták a szatmáriak az elődöntőt

A középszakasz utolsó előtti fordulójában választ kaptunk egy fontos kérdésre.

A végéhez közeledik a román élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság középszakasza, a szerdai utolsó előtti fordulóban pedig választ kaptunk a felsőház egy igen fontos kérdésére: hogy ki zár a második helyen a listavezető és címvédő Sepsi mögött. Ez azért rendkívül fontos, mert a versenykiírás szerint az első két helyezett nem játszik negyeddöntőt – rögtön az elődöntőben folytatja a küzdelmet.

A második pozícióra két csapat pályázott: az FCC Arad és a Szatmárnémeti. Utóbbi számára egyszerű volt a képlet: ha nyer Targovistében, akkor biztosan a második helyen végez.

Márpedig  Mauro Procaccini csapata nyert is 76-58-ra. Mindezt annak ellenére, hogy a partiumi város csapata alaposan beragadt az első negyedben, amelyet 20-13-ra el is veszített. A végül 21 pontig jutó Bernice Mosby vezetésével aztán beindult a tavalyi ezüstérmes, a második negyedet 23-17-re, a harmadikat 28-16-ra, a rendkívül ingerszegény és alacsony színvonalú, sok hibával tarkított negyediket pedig 14-5-re nyerte meg. A győzelemhez Lauren Ervin 15, Maja Miljkovics 12, Oláh Andrea pedig 10 ponttal járult hozzá.

Ilyen körülmények között az FCC Arad győzelem esetén is lemaradt volna a több pihenőt biztosító második helyről – csakhogy hiába szerzett Veatriki Akatiutu és Calyia Robinson is 16-16 pontot, esélyük sem volt a 24 pontos Chrissi Givens vezette Sepsi ellen. A címvédő végig vezetett (22-17, 24-8, 21-20) a vértanúk városának csapata ellen és végül 85-70-re nyerni is tudott. A hazaiak, akiknek színeiben Fodor Márta 2 pontig jutott, Bartók Rita viszont nem tudott eredményes lenni, csak az utolsó negyedet nyerték meg 25-18-ra. A vendégeknél Nagy Ildikó 4, Demeter Nóra 2 pontot dobott, Orbán Nikolett viszont egyet sem.

A forduló legsimább találkozóját Brassóban rendezték, ahol a 30 pontos Biljana Peszovics és 21 a pontig jutó Nikolina Zsubacs által röpített Olimpia 91-61-re (32-15, 27-16, 20-17, 12-13) lépte le az U Kolozsvárt. A vendégeknél a 24 pontig jutó Alexandra Uiuiu volt a legeredményesebb, míg Kilin Tünde neve mellett 6 pont szerepelt.

Az utolsó fordulóban, vasárnap, igazi rangadót játszik egymással a Sepsi és a Szatmárnémeti Sepsiszentgyörgyön, míg az Arad a Brassót, a Kolozsvár pedig a Targovistét fogadja. Jelenleg vezet a Sepsi 25 ponttal, második a Szatmárnémeti (23), harmadik az Arad (21), negyedik a Targoviste (17), ötödik a Brassó (16) és hatodik a Kolozsvár (15).