Megtört a jég! Az utolsó percben lőtt győztes gólt a kézdialmási tehetség Videóval

Alig egy meccsnyi játékidőre volt szüksége az első góljához.

Megszerezte szezonbeli első élvonalbeli gólját Tamás Nándor! A Puskás Akadémia kézdialmási tehetsége ráadásul nem is akármilyen gólt szerzett: az utolsó pillanatban szerezte meg a győztes találatot a Kaposvár ellen.

A Puskás Akadémia a 28. forduló szerdai játéknapján fogadta a már kiesett Kaposvárt, ennek megfelelően már a 8. percben vezetést szerzett Josip Knezevic büntetőjével. Sokáig azonban nem örülhettek, alig negyed órával később Szakály Attila kiegyenlített. A korai gólváltást aztán hosszú ideig nem követte újabb találat, majd a 90. percben jött Tamás Nándor, aki egy baloldali passzt lőtt állítás nélkül 7-8 méterről a kapuba.

Security Check Required

(null)

Ez volt a 19 éves, korábbi román utánpótlás-válogatott első gólja a magyar élvonalban, az idei szezonban. Ehhez hat mérkőzésre, ám alig 96 játékpercre volt szüksége. A Kaposvár elleni bajnokin az ősszel a Csákvár színeiben a második osztályban 3 gólt és 5 gólpasszt jegyző Tamás a 75. percben állhatott be.

Ami az NB I többi erdélyi játékosát illeti, a szatmárnémeti Cornel Ene végig a pályán volt, a nagybányai Claudiu Bumbát viszont már a 17. percben le kellett cserélni a Kisvárda színeiben a Mezőkövesd elleni 1-1-es döntetlennel végződő találkozón. Hasonló eredményt hozott a Fehérvár kispesti vendégjátéka is, a fehérváriaknál a szintén szatmárnémeti Adrian Rus végig a kispadon maradt.