Huszonhat forduló és közel egy év után tért vissza a kapuba Videó

A szezon első néhány mérkőzésén még alapembernek tűnt…

Visszatért a Viitorul kapujába Tordai Árpád! A marosvásárhelyi fiatalember 26 forduló és közel 11 hónap után védett ismét a román labdarúgó élvonalban. Más kérdés, hogy ennél több öröme nem lehetett a szerda esti találkozóban, csapata ugyanis 2-1-es vereséget szenvedett a Chindia Targoviste vendégeként.

A drámaian alakuló meccsen Tordai egyik bekapott gólról sem tehetett. A 11. percben előbb bravúrral védeni is tudta Cristian Negut közeli lövését, de pechjére a labda visszapattant a támadó elé, aki immár nem hibázott. A konstancaiak a 85. percben egyenlíteni tudtak Cosmin Matei góljával, de sokáig nem örülhettek: a 89. percben Negut 19 méterről szánta el magát, lövése után a labda megpattant egy játékoson, a másik irányba vetődő Tordai pedig tehetetlenül nézte, hogy a laszti kapuban kötött ki.ú

Chindia Târgoviște - Viitorul Constanța 2-1 Rezumat Liga 1| Victorie pentu Chindia

(null)

A 23 éves Tordai Árpád György Örs a szezont még alapemberként kezdte, ő védte a Viitorul kapuját a győztes Szuperkupa-döntőben, a Gent elleni Európa Liga-selejtezőn és az első három fordulóban is, mi több, még a játéknap legjobb kapusának is megválasztották. A július 28-án a Hermannstadt ellen 3-2-re megnyert bajnokit követően azonban Gheorghe Hagi inkább a Tordainál egy évvel idősebb Catalin Cabuznak szavazott bizalmat. Mi több, az U21-es válogatottban is bemutatkozó Tordait kölcsönadta a Kolozsvári Universitateának, a második osztályban viszont csak 3 bajnokin kapott lehetőséget.

Mivel a kolozsváriak nem jutottak be a feljutásról döntő rájátszásba, így számukra idejekorán véget is ért az idény. A transfermarkt.de által 250.000 euróra taksált Tordai így visszatért anyaegyesületéhez és nagy kérdés, a hátralévő tíz fordulóban mennyi lehetőséget kap még. Egy biztos: Hagi korábban elmondta, a rájátszásban igyekszik majd olyanoknak is játéklehetőséget biztosítani, akik addig kevesebb időt tölthettek a pályán.

fotó: .facebook.com/FCUCluj