Paksról érkezik az FK Csíkszeredához

A magyar élvonalból a román másodosztályba.

János Norbert, illetve Takács Rares után megvan az FK Csíkszereda harmadik újonnan igazolt játékosa. Ezúttal a magyar NB1-es Paks csapatától hoztak el játékost Bor Dávid személyében.

A 25 esztendős játékos egyéves szerződést írt alá az FK Csíkszereda második ligás labdarúgócsapatával, aki már meg is érkezett Székelyföldre és elkezdte a közös felkészülést.

Bor Dávid a magyar NBI-ben 2014. június 1-én a Ferencváros – Paks (2–0) mérkőzésen mutatkozott be a vendég alakulatban és 29 percet kapott. Novemberben a Lombard Pápa ellen 3–0-ra megnyert találkozón szerezte első gólját az első osztályban. 2016 tavaszán az NBII-es Balmazújváros játékosa volt kölcsönben, majd megfordult a Dorog FC, Soproni VSE és Soroksár csapatában. Azok közé a labdarúgók közé tartozik, akik a megyei másodosztálytól kezdve az élvonalig gólt szereztek minden bajnoki osztályban. Az NBII-ben közel 100 alkalommal lépett pályára. 2017 májusában egy edzésen koponyaalapi törést szenvedett, így hosszabb kihagyás várt rá.

Legutóbb a magyar NB1-es Paksi FC játékosa volt, ahol az elmúlt idényben kilenc alkalommal a cserepadon ült, kétszer lépett pályára és az Újpest FC ellen gólt is rúgott.

Fotó: fkcsikszereda.ro