Horvátországban vívták ki a továbbjutást

Nagyot küzdött a Tordai Potaissa.

Hazai pályán meglepő módon kétgólos – 24–26 – vereséget szenvedett a Tordai Potaissa a horvát HRK Gorica ellen a férfi kézilabda Európa Liga első fordulójában.

Thalmeierék ugyanakkor fogadkoztak a horvátországi visszavágó előtt, hogy minden beleadnak és az elrontott odavágót kijavítják.

A tordai csapat pedig tartotta is a szavát.

Tökéletes első félidőt tudtak le, hiszen 18–11-es előnyre tettek szert. A kilencesről remekül lőttek a tordaiak, főképp a Ghita-Szőke-Cintec trió volt elemében, míg a két kapus Irimius és Selaru is remekül dolgozott.

A második félidőben a horvátok igyekeztek felzárkózni, de csak a hátrányból sikerült faragniuk. A Kolozs megyei csapat uralta a találkozót és végül 32–27-es győzelmet arattak, továbbjutva a második körbe.

Európa Liga, 1. forduló, visszavágó
HRK Gorica – Tordai Potaissa 27–32 (11–18)
A tordai gólszerzők: Ghiță 9, Cîntec 6, Szőke 6, Thalmaier 3, Pop 3, D. Iancu 2, R. Pavel 2, Dragas 1.
Továbbjutott: a Tordai Potaissa 56–53-as gólaránnyal.