Őrült, fordulatos csúcsrangadó

Kétszer vezetett a Sportklub, hárommal ment a Fradi, majd…

Csúcsrangadót rendeztek a jégkorong Erste Ligában, amelyen a tavalyi csonka szezon két társbajnoka a Ferencváros-Telekom és a Csíkszeredai Sportklub csapott össze a Tüskecsarnokban.

Első ránézésre a hazaiak lehettek előnyben, hiszen míg a csíkiak egyetlen felkészülési meccset sem tudtak lejátszani, addig a Fradinak ez volt a harmadik bajnoki meccse. Igaz a zöld-fehér alakulat több játékosán már végigment a koronavírus, így az ők felkészülésük is a kukába került.

Mindezen előzmények ellenére, igazi nyíltsisakos csatát hozott a rangadó. Az első igazi nagy helyzet a hazaiak előtt adódott, majd szép lassan játékba jött a csíki csapat is. Sőt a 13. percben a veterán honosított Taratuhin meg is szerezte a vezetést egy fonák lövéssel. A meccs hullámzó volt, majd a Fradi kezdett erőtől duzzadóan játszani, hogy ennek meg is legyen az eredménye és a sok helyzetet végül gólok követték. Előbb Kulmala, majd Hajós talált be Szamankov ketrecébe.

A második felvonást újból remekül indították a vendégek. 67 másodperc elteltével Yellow Horn egyenlített. Ezt követően a Fradi percei jöhettek, de sem sima kettős előnyből, sem sima fórból nem tudtak betalálni. Sőt. A Sportklub emberhátrányban vette át a vezetést miután a Becze-Taratuhin duó meglódult és utóbbi mattolta a mindössze 20 esztendős Nagy Kristófot.

Oda-vissza meccs alakult ki, majd a Fradi nyomta meg jobba a harmad végét és ennek meg is lett az eredménye. Nagy Gergő duplázott és az előny megint a zöld-fehéreknél volt.

A záró felvonásra nem találta játékát a Sportklub, jobban mondva a Fradi volt céltudatosabb. A 4–3-ból pedig hamar 6–3 lett. A székely csapat viszont egyáltalán nem adta fel. Az 52. percben 46 másodperc alatt két gólt is szereztek. Előbb Becze, majd Taratuhin lőtt gólt. Azonnal időt kért Fodor Szabolcs. Nem segített.

A hajrához érve Jason Morgan is időt kért, majd lehozta kapusát is. A Ferencváros játékosai pedig nem bírták a nyomást. Somogyi és Hodgman is kiült a büntetőpadra. A kettős előny során Kuljas alaposan tesztelte Nagy Kristófot, de végül nem ő hanem honfitársa Taratuhin egyenlített.

Jöhetett a hosszabbítás 4–3 ellen. A Sportklub újabb ziccereket hagyott ki, majd egyenlő létszám mellett egy fejvesztett futam vette kezdetét a győztes gólért, de Nagy és Szamankov is a helyén volt. Előbbi 4 másodperccel a vége előtt Maylan szólóját is fogta.

A szétlövések során régóta nem látott negatív rekordot döntöttek meg a csíkiak: öt büntetőből egyet sem értékesítettek, míg a hazaiak Tóth Adrián révén egyet értékesítettek behúzva a bónuszpontot.

Az év első csúcsrangadója igazi hokicsemegét hozott, amely végén még a semleges nézők is megnyalhatták mind a 10 újukat.

Erste Liga
Ferencváros-Telekom – Csíkszeredai Sportklub 7–6 (2–1, 2–2, 2–3, 0–0, 1–0) – szétlövések után
Gólszerzők: Kulmala (18.), Hajós (19., 45.), Nagy G. (34., 40.), Németh (50.), Tóth A. (65. - GWS), illetve Taratuhin (13., 29., 52., 60.), Yellow Horn (22.), Becze (52.).

Fotó: ersteliga.hu