Magyar érmek a veterán atléták országos bajnokságán

A futás volt a menő, de gerelyhajtásban is született magyar érem.

Nemrégiben rendezték meg Bukarestben a veterán atléták országos bajnokságát. A Masters-versenynek a Iolanda Balaș Soter atlétikai pálya adott otthont, a megmérettetésen pedig több magyar nemzetiségű sportoló is részt vett, összesen öt érmet szerezve.

Közülük a legeredményesebb a Magyarlápost képviselő Miklós Artúr János (fotó) volt, aki a 45 évesek mezőnyében 1500 és 5000 méter síkfutásban is aranyérmet szerzett. Szintén a legfényesebb éremmel gazdagodott Bartha Levente, a bukaresti versenyző a gerelyhajtás 40 éves korosztályában bizonyult a legjobbnak.

A legidősebb magyarként Benő Zoltán 70 évesen lett második az 5000 méteres gyaloglásban. A csíkszeredai sportemberhez hasonlóan szintén ezüstöt szerzett az székelyudvarhelyi Nagy Elemér: a 45 évesek között induló férfi 3000 méteres akadályfutásban állhatott fel a dobogó második fokára.

fotó: graiul.ro