Kettős győzelemmel nyitottak

Elkezdődött a Román Jégkorong Bajnokság.

A Csíkszeredai Sportklub – Sapientia U23 összecsapással kezdetét vette a román jégkorong-bajnokság 2020-2021-es idénye.

A két találkozó egyértelmű favoritja a csíki csapat volt. A fiatal akademisták viszont nem adták olcsón a bőrüket és az első összecsapáson a Sportklub hiába vezetett kétszer is a Sapientiasok kétszer is egyenlíteni tudtak. A második harmad elején döntetlen volt az állás. A folytatásban viszont kidomborodott a felek közti különbség és a kék-fehérek 9–3 arányban tudtak nyerni.

A második meccsen sokkal simább volt már a 60 perc és 10–0-s végeredmény született.

Eredmény, román bajnokság
Csíkszeredai Sportklub – Sapientia 9–3 (1–0, 6–2, 2–1)
Gólszerzők: Gyenisz Kuljas (9.), Justin Mylan (23.), Judd Blackwater (27.), Részegh Zsolt (29.), Györfy Tihamér (30.), Colton Yellow Horn (34., 56.), Eduard Cășăneanu (36.), Bíró Tamás (60.), illetve Silló Huba (22., 57.), Antal László (24.).

Csíkszeredai Sportklub – Sapientia 10–0 (3–0, 6–0, 1–0)
Gólszerzők: Becze Tihamér (1., 13.), Andrej Taratuhin (4.), Mathieu Tosignant (22.), Láday Tamás (22., 36.), Szabó Zsolt Ákos (26.), Eduard Cășăneanu (33.), Fodor Csanád (38.), Gyenisz Kuljas (53.).

Fotó: Csíkszeredai Sportklub – facebook – Pál Zoltán