CFR: Rekord vagy nem rekord? Lényeg, hogy Vinicius ismét lecsapott Videó

Továbbra is veretlen a címvédő, az új edzővel süllyed a Medgyes?

Az eddigi hibátlan Craiova nyakán lohog a bajnoki címvédő Kolozsvári CFR, miután a román Liga 1 hetedik fordulójában 2-1-re legyőzte a tavalyi szezon meglepetéscsapatát, az idén viszont szenvedő Botosani-t. Ezzel szemben a medgyesi Gaz Metan nyeretlenségi sorozata immár négy bajnokira nőtt, miután 1-0-ra kikapott a Targoviste vendégeként.

A találkozó egyetlen gólját az 57. percben Daniel Florea szerezte fejjel. Az erdélyiek azt követően sem tudtak gól szerezni, hogy az 57. perctől emberelőnybe kerültek. A mérkőzésen mindkét kapusnak akadt egy-két komoly védeni valója, de az eredmény már nem változott.

A Gaz Metan három forduló után két győzelemmel állt a tabellán, mégis menesztették Dusan Uhrin vezetőedzőt. A cseh helyét a portugál Jorge Costa vette át, a játékosként 2004-ben a Portóval Bajnokok Ligáját nyert szakember feladata lesz, hogy a zűrös hetek után ismét pályára állítsa az erdélyieket.

REZUMAT: Chindia Târgoviște - Gaz Metan Mediaș 1-0. (Liga 1, etapa VII)

Chindia Târgovişte continuă startul bun de sezon, în direct pe Look Sport+, echipa lui Emil Săndoi a învins Gaz Metan Mediaş, 1-0, şi a urcat până pe locul a...

Nincs különösebb oka a panaszra viszont a „kolozsvári vasutasnak”, amely a horvát Gabriel Debeljuh 15. percben szerzett góljával korán vezetést tudott szerezni a négy nyeretlen bajnokival a háta mögött a „kincses városba” érkező Botosani ellen. Ugyan a moldvaiak tíz perccel később az albán Realdo Fili révén kiegyenlítettek, a 76. percben Paulo Vinicius ismét győztes gólt szerzett – ezúttal nem fejjel, hanem lábbal. Ez volt a brazil védő második bajnoki gólja ebben az idényben - ezzel pedig vezeti a házi góllövők listáját, Debeljuhhal holtversenyben.

Megszerezte ezzel idénybeli 4. győzelmét a CFR, amely szorosan az eddig 100%-os Craiova nyomában marad. Egyben ez az a két gárda, amely még nem veszített bajnokit a 2020-2021-es idényben.

Rezumat CFR Cluj-FC Botoșani 2-1. Vinicius, fundașul de trei puncte al lui Dan Petrescu

Aboneaza-te la canalul nostru: https://goo.gl/YkyMbU Toate stirile zilei aici: https://www.telekomsport.ro/ Ne vedem si pe facebook: https://www.facebook.com...

A szombat esti meccs érdekessége, hogy a Gazeta Sporturilor statisztikái szerint 274 bajnokijával a kolozsvári Mario Camora beérte a japán Takajuki Szetót a Liga 1-ben legtöbbször pályára lépő légiósok rangsorában. Csakhogy Camora immár 1-szeres román válogatott, tehát román állampolgár. Akkor hogy is van ez?

Ennél persze lényegesen fontosabb a „vasutasok” számára, hogy győzelemmel tudtak hangolni a csütörtöki (19.55) Európa Liga-mérkőzésre, amikor a CSZKA Szófia vendégeként debütálnak az A csoportban.