Nehezen léptek tovább Ficzayék Videóval

Hátrányból fordítottak.

Könnyű meccsnek ígérkezett a Kolozsvári Olimpiának a máltai Birkirkara elleni labdarúgó női Bajnokok Ligája mérkőzés, de nem lett az.

A kolozsvári csapat a közelmúltban már két alkalommal is találkozott máltai riválisával. 2012-ben sima 8–0-ra, majd 2018-ban 6–1 arányban győzte le aktuális ellenfelét, szintén a Bajnokok Ligája első selejtezőkörében, amikor még tornarendszerben dőltek el a továbbjutók.

Ficzayék előzetesen is nehezebb meccsre számítottak, mint korábban, és ez be is igazolódott.

Kiegyensúlyozott játékot hozott a 90 perc a Kolozsvár Arénában, hogy az első félidő hosszabbításában a vendégek megszerezzék a vezető találatot Alishia Sultana révén. A második félidőben 18 perc alatt fordított az Olimpia. Előbb  Yasmeen Vella öngóljával lett 1–1, hogy a 63. percben a végig nagyon jól és aktívan játszó Mihaela Ciolacu megszerezze a győztes találatot.

REZUMAT: "U" Olimpia Cluj-Birkirkara 2-1. Calificare în turul 2

"U" Olimpia Cluj a ajuns în turul 2 preliminar al UEFA Women's Champions League, după ce a învins-o pe campioana Maltei. Vella (56-aut) şi Ciolacu (63) au ma...

A találkozón a román válogatott Vincze Noémi a 90. percben lépett pályára, míg Nagy Melinda, Varo Helga és Bede Karina ezúttal nem kaptak lehetőséget. A kolozsváriak négy légióst is neveztek a találkozóra, közülük az amerikai Erin Louise Seppi végigvédte a találkozót, a moldovai Carolina Tabur és a szintén amerikai Brianna Curtis csereként lépett pályára, míg a francia Cloe Marie Macuiba a kispadon maradt.

Érdekesség, hogy a férfiak Bajnokok Ligájában a Kolozsvári CFR szintén egy máltai csapat, a Floriana ellen kezdte a selejtezőket és ugyanúgy két gólt lőve nyert. Aztán a második fordulóban véget is ért számukra a kaland. Hogy a lányok kivel folytatják a következő körben, az a pénteki sorsoláson dől el. Az biztos viszont, hogy november 18-19-én rendezik a 2. forduló mérkőzéseit.

Az U Olimpia kapcsán érdemes még elmondani, hogy „természetesen” vezeti a román bajnokságot, ahol eddig mind a hat bajnokiját megnyerte. A kolozsváriakat további három erdélyi gárda, a Kisbecskerek, a székelyudvarhelyi Vasas Femina és Burgóprund követi a tabellán.