Egyből semmi

Büntetőtk döntöttek.

Két mérkőzéssel elrajtolt a labdarúgó Román Kupa ötödik fordulója, amelynek tétje a nyolcaddöntőbe jutás.

Nyitásként a Liga 1-et vezető U Craiova lépett pályára és félgőzzel fektették két vállra a harmadik ligában szereplő Bukaresti Progresult és 5–0-ra győzte le.

A második összecsapás már jóval izgalmasabb volt a Chidia Targoviste és a Hermannstadt között. Főleg annak tudatában, hogy a vendégeknél a mérkőzés előtti reggelen derült ki, hogy öt koronavírusos eset van: három játékos és két személy a szakmai stábból.

A mérkőzés lejátszására zöld utat kaptak a közegészségügytől.

Nem hozott nagy iramot az első 45 perc. De két gólt láthattunk. Előbb a szebeniek Santos révén megszerezték a vezetést a 41. percben, hogy a hazaiak két perc múlva Cherchez révén egyenlítsenek. A második félidőben mindkét csapat több nagy lehetőséget kihagyott, majd egy-egy piros lap okán megfogyatkoztak, de a további gólok elmaradtak.

Jöhetett a hosszabbítás és a büntetők. Utóbbi műfajban a házigazdák voltak pontosabbak és 4–2 arányban behúzták a győzelmet és a továbbjutást, így az első pályára lépő erdélyi csapat búcsúzott a sorozattól.

Fotó: digisport.ro