Udvarhelyi tornagyőzelem Kolozsváron

Négycsapatos, nemzetközi tornát nyert meg Kolozsváron a Székelyudvarhelyi Szejke SK másodosztályú férfi kézilabdacsapata. Remek erőfelmérő volt a bajnoki rajt előtt.

A házigazda, tavalyi még első ligás Kolozsvári U, a Nagyváradi VSK és a Nyíregyházi FKK NB1-B-ben szereplő csapatok társaságában volt érdekelt a Székelyudvarhelyi Szejke SK férfi kézilabdacsapata. A második liga rajtjára készülődő udvarhelyi csapat remekül vette az akadályokat a kolozsvári tornán. Sipos Lóránt tanítványai nyitásként Nyíregyházán robogtak át, hiszen félidőben héttel vezettek, majd a végén kilenccel nyertek.

A fináléban a másodosztályban is velük azonos csoportban levő Kolozsvári U volt az ellenfél, akikkel nagy csatát vívtak. Az első félidőben a házigazda U egy góllal, 17-16-ra vezetett, ám a második félidőben a Szejke fokozatosan feljött és a végén a vezetést is átvette, hatvan perc után pedig 35-31-es vendéggyőzelmet mutatott az eredményjelző.

Sipos nagyon elégedett volt a csapatával, hiszen a hiányzók ellenére is nagyon jó meccset játszott a tavaly még a Bölények Ligájában játszó Universitateával. Sipos ugyanakkor kiemelte, hogy ez történelmi pillanat is, mert az első trófeáját nyerte meg a csapat. „A győzelmek győzelmeket hoznak, illetve több önbizalmat és erőt is eredményeznek” – tette hozzá Sipos a csapat honlapjának adott gyors értékelőjében.

A tornán két különdíjat is kiosztottak, a legjobb kapus a kolozsvári Coman Vlad lett, a Szejke SK irányítója, Balázs Botond a torna legjobb játékosának bizonyult.

Elődöntő
Szejke SK – Nyíregyházi Férfi Kézilabda Klub 34–25 (19–12)
A Szejke SK gólszerzői: Komporály Attila 9, Jére Róbert, Fekete Róbert és Kónya Hunor Barnabás 4-4, Csibi Hunor és Balázs Botond 3-3, Tăuțean Angelo, Pál Szilárd és Lőrinczi Lehel 2-2, Hadnagy Lóránt 1.

Kolozsvári U – Nagyváradi VSK 27–24

Döntő
Kolozsvári U – Szejke SK 31–35 (17–16)
A Szejke SK gólszerzői: Komporály Attila és Balázs Botond 8-8, Kónya Hunor 5, Tăuțean Angelo 4, Jére Róbert és Csibi Hunor 3-3, Pál Szilárd 2, Fekete Róbert és Katona Tamás 1-1.