Kolozsvári mészárlás

Esélyt sem adtak az újoncnak.

Kolozsváron zárul a labdarúgó román bajnokság 25. játéknapja, ahol a címvédő Kolozsvári CFR a FC Argest fogadta.

A CFR nem számíthatott könnyű meccsre, hiszen a vendég alakulat remek szériát tudhat maga mögött: 11 mérkőzés óta veretlenek, köszönhetően a remek védekezésüknek.

Ezúttal a kiváló védekezés csődöt mondott. Az mérkőzés elején ugyan tudta tartani magát a vendég alakulat, de a hajrára eldőlt a mérkőzés. A kolozsváriak két tizenegyessel, amelyeket Cirpian Deac értékesített, elhúztak két góllal.

A szünetet követően pedig a CFR kénye-kedve szerint nyugodtan focizhatott. A szünetben szerzett két gólra további hármat gurítottak és magabiztosan tartották otthon a három pontot.

A nap másik összecsapásán a Jászvásári Poli hazai pályán szenvedett kétgólos vereséget a FC Voluntaritól a kiesési rangadón.

A CFR győzelmének köszönhetően tartja a lépést a FCSB-vel és pontszámban beérték őket. Azaz mindkét csapat 54-54 ponttal áll az első helyen. A harmadik a CSU Craiova 47 egységgel, míg a negyedik Sepsi OSK 40 pontos.

Liga 1., 25. forduló, alapszakasz
Kolozsvári CFR–FC Argeș 5–0 (2–0)
Gólszerzők:
Deac (35., 38., mindkettőt büntetőből), Debeljuh (49.), Costache (70.), Rondon (78.)

Fotó: as.ro