Miklós Andreáé volt az első érem

A kolozsvári sportoló szerezte a román küldöttség első érmét az U23-as atlétika Európa-bajnokság.

Gavle városa adott otthont az U23-as atlétika Európa-bajnokságnak, amelyen a román küldöttség első érmét a kolozsvári Miklós Andrea szerezte. Nincs a legjobb formájában, ahogy mondta, de a maximumot igyekezett kihozni magából. Ez most egy bronzéremre volt elég a 400 méteres síkfutásban.

Négy napon át a svédországi Gavle városa adott otthont az U23-as atlétika Európa-bajnokságnak, amelynek erdélyi vonatkozása is volt, ami az érmeket illeti. A 400 méter síkfutás háromszoros román bajnoka a kolozsvári Miklós Andrea – jelenleg a Bukaresti CSM leigazolt sportolója – is rajthoz állt.

Miklós egyértelműen éremesélyes volt, hiszen fiatal kora ellenére nagyszerű tapasztalatokkal rendelkezik: volt már fedett pályás világbajnokságon, tavaly ott volt az Európa-bajnokságon, vagy épp rió-i ötkarikás játékokon. Három évvel ezelőtt Tbilisziben az ifjúsági Európa-bajnokságon, míg egy évvel korábban az ifjúsági olimpián is aranyérmes volt, de korosztályos világbajnokságról is volt érme.

Az éremszerzés végül sikerült Muzsnay Magdolna tanítványának és a lengyel Natalia Kaczmarek és a cseh Lada Vondrová mögött a harmadik helyen ért célba.

"Jó versenyen vagyok túl. Az első háromszáz méteren nagyon jól éreztem magam, utána pedig nekem is nehéz volt, akárcsak az ellenfeleimnek. Figyelembe véve azt is, hogy sérülésből tértem vissza, elégedett vagyok az eredménnyel. Bizakodó voltam a finálé előtt, nem vagyok a tavalyi formámban, de a legjobbamat próbáltam kihozni magamból. Nagyszerű érzés, nagyon örülök ennek a bronzéremnek. Ifjúsági szinten kiváló a kezdés, a felnőttek között is az éremszerzés a legfőbb vágyam, ezért fogok egyre keményebben edzeni", fogalmazott Miklós Andrea a versenyt követően a szakszövetség közösségi oldalának adott rövid interjújában.

Fotó: Miklos Andrea/Facebook.com