Kiütéssel tartja a ritmust a Kolozsvár

A liga leggyengébb védelmének egy négyessel köszönt be a CFR, egyelten erdélyiként tudott nyerni – eddig.

Tapad a listavezető FCSB-re a címvédő Kolozsvári CFR, miután a Liga 1 27. fordulójában a bukarestiek szűkös aradi győzelmére (1-0) a „vasutasok” egy Iasi elleni kiütéssel válaszoltak. Ezzel egyedüliként tudtak nyerni az erdélyi gárdák közül ebben az etapban, legalábbis egyelőre. A Sepsi OSK ugyanis hétfő délután (17.30) Botosani-ban lép pályára.

Ugyan a CFR négy legtermékenyebb támadója közül Gabriel Debeljuh, Valentin Costache és Mario Rondon koronavírus-fertőzés miatt hiányzott, a kolozsváriaknak nem okozott komolyabb gondot feltörni a bajnokság leggyengébb védelmét. A jászvásáriak hátsó alakzata a 44. percig bírta a hazai rohamokat, ekkor azonban Alexandru Chipciu betalált. Nem ez volt azonban a félidő végeredménye, a lefújás előtt ugyanis Billel Omrani kettőre növelte csapata előnyét.

A szünet után aztán Ciprian Deac lépett elő főszerelővé, a csapatkapitány a 61., majd a 87. percben adta meg a kegyelemdöfést. Utóbbi találatot a most bemutatkozó, a 76. percben beálló Runar Sigurjonsson készítette elő. Ezzel ő lett a Liga 1 történelmének első izlandi játékosa. Szintén először ült a kispadon visszatérése óta Giedrius Arlauskis kapus.

Ez volt zsinórban a kolozsváriak negyedik győzelme a bajnokságban és egymás után az ötödik olyan találkozó, amelyen nem kaptak gólt. Ezzel a három ponttal a „kincses város csapata” immár 60-nál tart – utolérve a szombaton Aradon nyerő FCSB-ét.

Eddig nem remekeltek az erdélyiek

Alaposan rájárt a rúd az Aradi UTA-ra, amely az előző fordulóban a címvédő Kolozsvári CFR-től kapott ki 1-0-ra hazai pályán, ezúttal pedig a tavalyi ezüstérmes, jelenlegi listavezető FCSB-től. Bálint László csapata most sem tudott túlságosan veszélyes lenni a jóval esélyesebb ellenfél kapujára. Olimpiu Morutan 40. percben szerzett fejes gólját, és főleg Damian Isac három perccel később bekövetkező kiállítását követően a bukarestiek egyre másra alakították ki veszélyes támadásaikat – egy ízben a kapufát is eltalálták.

A fordulót amúgy a két Szeben megyei gárda nyitotta meg. Akár úgy is fogalmazhattunk volna, hogy a két vergődő Szeben megyei gárda. A medgyesi Gaz Metan ugyanis immár legutóbbi 9 bajnokijából csak egyet tudott megnyerni és ezeken mindössze 5 pontot szerzett. Nem csoda, hogy simán, 2-0-ra kikapott a szintén bajnoki címre hajtó Craiovától hazai pályán. Ez immár az 5. vereségük zsinórban…

Nem áll jobban a Hermannstadt sem, amely pályaválasztóként gól nélküli döntetlent ért el a Viitorul ellen. A nagyszebeni gárda legutóbbi 15 bajnokijából csak egyet tudott megnyerni, immár négy forduló óta vár az újabb sikerre, de három vereség után ezúttal legalább összejött a pontszerzés.