A sportcsarnokok is látogathatóak


Újabb könnyítés

 Részben feloldotta péntek este elfogadott határozatában a kormány a járványvédelmi korlátozásokat. A kabinet ülése után Florin Cîțu miniszterelnök és Raed Arafat államtitkár ismertette a május 15-től, szombattól hatályba lépő lazításokat. Az ismertetett pontok között szerepeltek a sportesemények is.

Ezek alapján, már nemcsak a korábban közölt két tesztmeccsre – labdarúgó Román Kupa döntő, illetve a Románia – Grúzia felkészülési labdarúgó mérkőzés – térhetnek vissza a nézők, hanem minden egyes sporteseményre. Igaz ezeket oltáshoz kötik.
 
A sporteseményeket érintő két pont a következőek:
  • visszatérhetnek a vakcina második dózisával legalább 10 napja beoltott vagy 72 óránál nem régebbi negatív PCR-teszttel, illetve 24 óránál nem régebbi antigén teszttel rendelkező nézők a szabadtéri sportesemények lelátóira, a befogadóképesség 25 százalékáig;
  • a 3 ezreléknél kisebb fertőzöttségi mutatójú településeken a kapacitásuk legfeljebb 50 százalékával, személyenként hét négyzetméter biztosításával működhetnek a fitnesztermek; működhetnek a kapacitásuk 70 százalékával is, ha kizárólag a vakcina második dózisával legalább 10 napja beoltott személyeket engednek be.
 
A péntek esti sajtótájékoztatón elhangzott, hogy megbírságolhatók azok a szervezők, akik a nem immunizált személyek részvételét is lehetővé teszik a rendezvényeken.
 
Az ismertetett pontok mellé ugyanakkor sem a kormány, sem a szakszövetségek nem közöltek protokollt, amely alapján beléphetnek a nézők a stadionokba, illetve sportcsarnokokba. Ennek okán minden hétvégi mérkőzés nézők nélkül lett megrendezve a különböző sportágakban.
 
Fotó: 3szek.ro

A rovat legfrissebb hírei