Fangli Henrietta két arannyal tért haza az országos bajnokságról

Marosvásárhelyi és kolozsvári úszók remeklését is hozta az ob.

Az elmúlt hétvégén Bukarestbe rendezték a nők országos úszóbajnokságot, amelyen szép számmal értek el kiemelkedő eredményeket Erdély különböző pontjairól érkező magyar nemzetiségű versenyzők. A 171 indulót felsorakoztató megmérettetésen a felnőttek mellett az utánpótlás legjobbjai is rajtkőre álltak.

A bajnokság egyik legeredményesebbje kétségtelenül Fángli Henrietta (fotó fent) volt. A Pitesti VSK úszója, Bartalis Károly tanítványa ugyanis a felnőttek között két aranyat is nyert: 50 és 100 méteres mellúszásban.

Két éremmel gazdagította gyűjteményét Orbán Kis Orsolya (balra) is. A Marosvásárhelyi ISK versenyzője, Szeghalmi Andrea (középen) tanítványa 100 és 200 mellen is bronzot nyert: egyet ifjúsági, egyet pedig felnőtt korosztályban. Egy másik marosvásárhelyi lány, a VSK színeiben versenyző Béres Krisztina (edző Bartalis Károly) 200 mellen nyert bronzot.

Egy kisebb szatyor érmet vihetett haza a brassói Schneider Krisztina is. Az Amerikában ösztöndíjjal tanuló és ott edző kolozsvári lány 2. lett 50 gyorson, harmadik pedig 100 pillangón és 100 gyorson. Remekelt Vass Brigitta is, a kolozsvári junior korú tehetség aranyat nyert 100 és 200 mellen, ezüstöt 50 mellen. „Aranyos” lett Bálint Emma is, a resicabányai junior 50 háton nem talált legyőzőre.