Az ötödik találkozón dől el a bajnoki cím

Második hazai meccsét is megnyerte a Nagyvárad és 2-2-re módosította az összesített állást a Kolozsvári U-BT-vel szemben.

Miután mindkét hazai mérkőzését megnyerte, a Kolozsvári U-BT együttese azzal a tudattal utazhatott Nagyváradra, hogy egy újabb győzelem esetén a román férfi kosárlabda idei királyává avatják őket, soraikban Kuti Nándorral, Sánta Szabolccsal és Vida Dáviddal. Csakhogy 2019 bajnoka nem adta könnyen a bőrét és a kolozsvári 73-62-es és 103-80-as vereségeket követően a VSK hazai pályán előbb 75-71-re, majd csütörtök este 64-60-ra nyert.

A negyedik találkozó rendkívül kiegyenlített küzdelmet hozott, a két csapat fej-fej mellett haladt. Ezt bizonyítja, hogy 19-19, 18-16 és 14-17-es negyedek után 54-52-es hazai előnnyel fordultak az utolsó játékrészre a játékosok.

Alig egy perc 20 másodperccel a vége előtt pedig 61-59-re vezettek csak a hazaiak. A hátralévő időben azonban Aaron Broussard négy pontjára és Nikola Markovics büntetőjére csak egyetlen ponttal tudtak válaszolni a kolozsváriak, így a nagyváradiak a negyedik negyedet 13-8-ra, a mérkőzést pedig 64-60-ra nyerték meg.

A hazaiak legeredményesebb pontszerzője a már említett Broussard volt 16 ponttal, a vendégeknél pedig Patrick Richard 13 ponttal. Kuti Nándor sérülés miatt nem léphetett pályára, míg Vida Dávid kezdőként 20:37-et volt a pályán és 3 pontot szerzett, míg Sánta Szabolcs 5 perc alatt kettőt.

A mindent eldöntő ötödik mérkőzést június 20-án, vasárnap vívja a két csapat – Kolozsváron.