Maratoni meccsen újabb Sepsi győzelem

Újabb orosz csapat lett kipipálva.

Gőzerővel zajlik a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK nyári felkészülése a soron következő idényre. A Leo Grozavu-Ilyés Róbert által dirigált háromszéki alakulat az ausztriai edzőtáborban újabb felkészülési mérkőzést tudott le.

Az FK Krasznodar után egy újabb orosz alakulat volt az ellenfél, méghozzá az FC Ufa. A felkészülés jegyében rendhagyó meccsre került sor, hiszen a két csapat szakvezetés 3x45 perces meccset tervezett be.

A maratoni csata első harmada nem hozott találatot, majd a közbülső játékrész meghozta az áttörést: előbb Csuncsukov, majd Golofca volt eredményes. Az oroszok az utolsó felvonás közepén szépítettek Agalarov révén, hogy az i-re a pontot a második gólját szerző Golofca tegye fel.

A Sepsi OSK csütörtökön tudja le utolsó felkészülési meccsét Ausztriában, amikor a cseh élvonalban szereplő Viktoria Plzen ellen néz farkasszemet.

A Sepsi OSK az idény első hivatalos meccsét július 15-én játssza, amikor a Liga 1. első fordulójában az Acadamica Cliniceni csapatát fogadja. Ezt követően július 22-én már az UEFA Konferencia Liga második fordulójában lesz érdekelt, ahol az FC Mosta – Nagyszombati Szapartak párharc győztesével mérkőzik meg. Nagy meglepetés lenne, ha nem a felvidéki alakulat lépne tovább a második körbe.