A tartalékos hely megvan a Világkupára

Visszatérése után harmadik versenyén vett részt Szabó Norbert, aki ezúttal Prágában állt rajthoz.

A prágai Velodrom Třebešín adott otthon a pályakerékpárosok újabb futamának, ahol CL2-es versenyt rendeztek. Ezen futamon ott volt a nevezettek között Szabó Norbert is a Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC kerekese is.

Sajnos Szabó a versenyt megelőző napokban gyomorproblémákkal küszködött, így nem a legideálisabb egészségügyi állapotban tudott rajthoz állni sprintben, illetve keirinben. A sprint számban a kvalifikáció során jól tekert a sportoló és az ötödik idővel lépett tovább, ám végül egy helyet visszalépve a hatodik pozícióban zárt. Keirinben a B-döntőbe jutott, itt pedig a második helyen ért célba és a nyolcadik pozícióban végzett. Sprintben 65, míg keirinben 55 pontot gyűjtött és számításai szerint előbbiben már megvan a tartalékos helye a Világkupára.

Néhány nap pihenő után a hétvégén Spanyolországba utazik a sportoló, ahol a 15. Trofeu Internacional Ciutat de Barcelona – Memorial Miguel Poblet nemzetközi pályakerékpáros versenyen áll rajthoz.

GP Framar
Sprint: 1. Hsieh Nien Hsing (tajvani), 2. Marc Jurczyk (német), 3. Olekszandr Moscsonszkij (ukrán)... 6. Szabó Norbert
Keirin: 1. Marc Jurczyk (német), 2. Martin Cechman (cseh), 3. Olekszandr Moscsonszkij (ukrán)... 8. Szabó Norbert.