Kínai stop Szőcséknek

Negyeddöntő volt a végállomás.

Javában zajlanak Tokióban az ötkarikás játékok, ahol több erdélyi magyar lány is érdekelt.

Közülük az asztaliteniszező Szőcs Bernadettenek jutott elsőnek szerep. A marosvásárhelyi lány a sportág vegyes párosában Ovidiu Ionescuval az oldalán állt asztalhoz.

A páros az első mérkőzését könnyedén vette és összesítésben 4–1 (11–8, 11–8, 12–14, 11–4, 11–9) arányban legyőzték a szlovák – Barbora Balazova-Lubomir Pistej – párost.

A negyeddöntőben viszont az aranyérem várományosa a Xin Xu-Shiven Liu kínai páros jött velük szembe. Ezen csata pedig a végállomást jelentette Szőcséknek, akik nem találták az ellenszert. A kínai páros sima 4–0-val (11–6, 11–1, 11–6, 12–10) asszisztálta a meccset.

Szőcs legközelebb hétfőn lép asztal mögé egyéniben, ahol a harmadik fordulóban lesz érdekelt. Ellenfele a második körből fog érkezni.