Olasz szakaszgyőzelem kezdésként

Rövid és intenzív szakasz.

110 sportoló indult el a XV. Székelyföldi Körversenyen és bár nem kimagaslóan nehezek a szakaszok, mégis öt sportoló az első nap után feladásra kényszerült. A Marosvásárhely – Székelyudvarhely szakaszt az olasz Andrea Guardini húzta be.

Csapatbemutatóval vette kezdetét a XV. Székelyföldi Körverseny, amelyre 20 csapat nevezett. Az idei kerékpáros körverseny első szakaszát rendhagyó módon Marosvásárhelyről indult. Nem volt meglepő, látván a szakaszok nehézségét és megteendő távot, hogy nagyon egyben volt a mezőny a közel 125 kilométer alatt.

Több szökési kísérlet volt a nap folyamán, de hosszabb ideig csak az osztrák színekben versenyző Auer Daniel tudott meglépni a Nyikó mentén, de őt is befogták. A szoros befutót végül az olasz Andrea Guardini húzta be. Guardini egyébként pályafutása során nyert már a Giro d’Italian szakaszt, ám a Székelyföldi Körversenyen ez elsőre sikerült, annak ellenére, hogy nem először vesz részt rajt.

Folytatás csütörtökön a második 125,2 kilométeres szakasszal, amely során a mezőny a Székelyudvarhely – Libán – Gyergyószentmiklós – Csíkszereda szakaszt teszi meg. A szakasz során végig forgalomkorlátozás lesz érvényben. A befutóra körülbelül 16 órakor lehet számítani a csíkszeredai Szabadság téren.

Eredmények, I. szakasz, Marosvásárhely – Székelyudvarhely, 124,9 km
Összetett: 1. Andrea Guardini (Giotti Victoria), 2. Daniel Auer (WSA KTM Graz), 3. Davide Finatti (Northvawe Siatek OLMO).
Legjobb U23: 1. Pesenti Jacopo (Gallina Ecotec Colosio).
Sprint: 1. Andrea Guardini (Giotti Victoria).
Hegyi összetett: 1. Emil Dima (Giotti Victoria).
Legjobb magyar versenyző: 1. Filutás Viktor (Giotti Victoria).
Legjobb román versenyző: 1. Emil Dima (Giotti Victoria).
Csapatverseny: 1. Giotti Victoria.

Fotó: Halmágyi Zsolt