Hajszálon múlott a továbbjutás

Újabb csapatok biztosították helyüket a legjobb 32 között a labdarúgó Románia-kupába. Az FK Csíkszereda megszenvedett.

Két napa alatt tudták le a csapatok a labdarúgó Románia-kupa negyedik érdekelt volt az FK Csíkszereda is, mint a kör egyetlen talpon maradt székelyföldi alakulata.

A Valentin Suciu által felkészített csapat viszont nagyon kellemetlen ellenfelet kapott a harmadik ligás Barczarozsnyói Olimpic Cetate révén. Az első félidőben, a helyszíni beszámolók szerint, kiegyenlített mérkőzést láthattak a nézők, igaz több csíki lehetőséggel. A fordulást követően az FK teljes mértékben átvette a játék irányítását és jobbára a hazai oldalon zajlottak az események, de az FK ezúttal sem volt meggyőző támadásban, miként a bajnokságban sem az. Ez hosszabbítást eredményezett, hogy végül a csereként beálló Kálmán Szilárd döntsön a 117. percben egy bődületes 35 méteres bombával.

A forduló meglepetését a második ligás Konstancai Farul okozta, amely harmadik ligás csapattól kapott ki.

A legjobb 32 között már csatlakoznak az első ligában szereplő alakulatok is, többek között a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK is. Ezen párharcokat október 29-31. között rendezik.