Kiszenvedett Fradi győzelem

Rangadó Miskolcon.

Győzelemmel kezdte az Erste Liga új szezonját az FTC-Telekom. A MAC HKB öt gólt szerezve nyert a DVTK ellen.

Ferencváros-Telekom – UNI Győr ETO HC 5–4 (2–1, 2–2, 1–1)
A Győr háromszor tudott egyenlíteni, kétgólos hátrányból is felállt a harmadik harmadban, de az ötödik ferencvárosi gólra már nem érkezett válasz. Rasmus Kulmala pedig ott folytatta, ahol a Szuperkupa-döntőben abbahagyta, a finn csatár két gólt szerzett, az elsőt emberhátrányból, majd a győztest, Josh McFadden lövésébe beleérve az 53. percben. Cody Fowlie is betalált első ligameccsén új csapatában.

A magyar bajnok FTC küzdős meccsen aratott győzelemmel indította a szezont. A győriek emberhátrányos játékukkal elégedettek lehetnek, három ilyen gólt is szereztek, bár 4-4 után egy kettős fórral nem tudtak élni.

Az FTC pénteken a MAC HKB ellen folytatja, a Győr pedig Dunaújvárosba utazik.

DVTK Jegesmedvék – MAC HKB Újbuda 2–5 (1–2, 0–1, 1–2)
A tempós meccsen a vendégek végig vezettek, és bár a miskolciak nagy erőket mozgósítottak, egyenlíteniük nem sikerült. A fővárosi csapatból az új igazolás Trevor Gooch két góllal és két assziszttal, a fiatal Schlekmann Márk 2+1-gyel zárt. A DVTK részéről a rutinos Galanisz Nikandrosz és a 19 éves Galajda Zsombor talált be.

A MAC HKB öt ponttal áll két meccs után.

A sorozat hétfői játéknapján csak Erdélyben lesznek meccsek. Brassóba a Titánok, Csíkszeredába a Dunaújváros, míg Gyergyószentmiklósra az Újpest látogat. Mindhárom összecsapás 18.30 órától kezdődik.

Fotó: ersteliga.hu